COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 28. januára 2021. Sviatok má Alfonz zajtra má sviatok Gašpar .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow TASR: Univerzitná nemocnica v prípade núdze pozastaví plánované hospitalizácie
TASR: Univerzitná nemocnica v prípade núdze pozastaví plánované hospitalizácie Formátovať pre tlač

24 november 2011    

UVEREJNENÉ: 24.11.2011 o 12:17

      Košice 24. novembra (TASR) - Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) v Košiciach avizuje, že od pondelka 28. novembra môže pristúpiť k pozastaveniu plánovaných hospitalizácií a výkonov na viacerých pracoviskách.
      "Pokiaľ si to vyžiada aktuálna situácia, teda ak nedôjde k stiahnutiu výpovedí lekárov napriek avízam o chystanom späťvzatí, ktoré máme z viacerých oddelení," informoval dnes riaditeľ UNLP Tomáš Sieber. Nemocnica je zároveň pripravená na variant vyhlásenia núdzového stavu a situáciu, že bude lekárom uložená pracovná povinnosť na zabezpečenie výkonu zdravotnej starostlivosti podľa ústavného zákona.
      Niektorí nespokojní lekári by mohli podľa UNLP ešte svoje výpovede stiahnuť. Doteraz ich podalo 238 a zobralo späť 56. UNLP sa už čiastočne zabezpečila, od 1. októbra prijala do zamestnania 25 nových lekárov. "Od 1. decembra sme pripravení prijať ďalších, pokiaľ naši zamestnanci nestiahnu svoje výpovede," doplnila dnes hovorkyňa UNLP Jaroslava Oravcová.
      Nemocnica plánuje uplatniť po 1. decembri krízový scenár poskytovania zdravotnej starostlivosti. "Jeho súčasťou bude spájanie totožných pracovísk, presúvanie pracovníkov medzi príbuznými odbormi a hospitalizácia pacientov na iných oddeleniach. Robíme všetko preto, aby bola urgentná starostlivosť poskytovaná v plnom rozsahu a odkladnú zdravotnú starostlivosť budeme poskytovať v najširšej možnej miere," uviedla Oravcová.
      Šéf UNLP pred časom inicioval stretnutie s vedením všetkých košických zdravotníckych zariadení s cieľom nájsť riešenie poskytovania zdravotnej starostlivosti v prípade pokračujúcich výpovedí lekárov. Jeho výsledkom bola dohoda s 1. súkromnou nemocnicou Košice-Šaca o vykrytí časti anestéziologických a traumatologických služieb v UNLP Košice.
      "Zároveň sme v rokovaní s Ústrednou vojenskou nemocnicou v Ružomberku, ktorej manažment nám takisto prisľúbil pomoc pri vykrytí niektorých služieb a v prípade potreby prijme našich neurochirurgických pacientov," doplnila hovorkyňa nemocnice.
      UNLP v uplynulých dňoch rokovala aj s Krajským operačným strediskom Záchrannej zdravotnej služby Košice a Záchrannou službou Košice ohľadom transportov pacientov do nemocnice v prípade, že bude nutné uplatniť krízový scenár poskytovania zdravotnej starostlivosti.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001