COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 28. januára 2021. Sviatok má Alfonz zajtra má sviatok Gašpar .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow SITA: V košickej UNLP sa situácia už úplne stabilizovala
SITA: V košickej UNLP sa situácia už úplne stabilizovala Formátovať pre tlač

30 november 2011    

Uverejnené: 30.11.2011

      Košická Univerzitná nemocnica L. Pasteura prijíma nových pacientov na plánované hospitalizácie a všetky kliniky i pracoviská pracujú v štandardnom režime.
      KOŠICE 30. novembra (SITA) - Situácia v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach sa v stredu úplne stabilizovala. Ako v rozhovore pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa univerzitnej nemocnice Jaroslava Oravcová, výpovede stiahlo doteraz 221 lekárov. "Platných je už len 17 výpovedí a očakávame, že aj tie lekári v najbližšom čase stiahnu," uviedla Oravcová. Riaditeľ nemocnice Tomáš Sieber nemusel uložiť žiadnemu lekárovi pracovnú povinnosť.
      Vzhľadom na to bol ešte v utorok popoludní zrušený zákaz prijímania nových pacientov na plánované hospitalizácie a výkony a prevádzka všetkých kliník a oddelení je zabezpečená v štandardnom režime. "Je to dobrá správa pre našich pacientov a upokojili sa aj nálady medzi zdravotníkmi," povedala Oravcová.
      Riaditeľ nemocnice Tomáš Sieber v stredu poďakoval v mene manažmentu nemocnice lekárom za rozhodnutie naďalej pôsobiť v tomto zdravotníckom zariadení v prospech pacientov. "Ďakujem vám za seriózny prístup k našim jednaniam a veľmi ma teší, že zvíťazil pragmatický prístup a ochota nájsť kompromisné riešenie,“ uviedol Sieber.
    Podľa nemocničných zdrojov lekári k sťahovaniu výpovedí prikročili aj preto, že vedenie pri rokovania nepoužívalo hrubý nátlak, ale rozumnými a logickými argumentmi apelovalo na lekárov, aby zostali na svojich miestach a prijali podmienky navrhnuté vládou. Riaditeľ Sieber ich ubezpečil, že snahou vedenia pre budúcnosť bude vytvárať čo najlepšie podmienky pre ich prácu.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001