COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 28. januára 2021. Sviatok má Alfonz zajtra má sviatok Gašpar .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow TASR: V Univerzitnej nemocnici ukončia niektorí lekári pracovný pomer
TASR: V Univerzitnej nemocnici ukončia niektorí lekári pracovný pomer Formátovať pre tlač

30 november 2011    

Uverejnené: 30.11.2011 o 16:16 

      Košice 30. novembra (TASR) - V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach zostáva platných už len 10 výpovedí. Niekoľko lekárov sa rozhodlo ukončiť pracovný pomer a ďalším ešte výpovedná lehota plynie, pretože výpoveď podali neskôr. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa UNLP Jaroslava Oravcová. Nemocnica nemusí nikomu nariadiť pracovnú pohotovosť v rámci núdzového stavu.
      "Situácia sa po stiahnutí 228 výpovedí lekárov definitívne stabilizovala. Vzhľadom na aktuálny vývoj bol v utorok (29.11.) zrušený zákaz prijímania pacientov na plánované hospitalizácie a výkony, takže prevádzka všetkých našich kliník a oddelení je už zabezpečená v štandardnom režime," uviedla Oravcová.
      UNLP má aktuálne 1356 lôžok a cca 3690 zamestnancov, z toho 800 lekárov. Je druhou najväčšou slovenskou nemocnicou a poskytuje zdravotnú starostlivosť nielen pre pacientov z Košického kraja, ale v špecifických odboroch pre celý východoslovenský región. Ročne uskutoční cca 50.000 hospitalizácií. V uplynulom roku podľa Oravcovej vyšetrili jej zdravotnícki pracovníci ambulantne, konziliárne a v ústavných pohotovostných službách viac než 660.000 pacientov.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 30 november 2011 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001