COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 28. januára 2021. Sviatok má Alfonz zajtra má sviatok Gašpar .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow SME.SK: Situácia v košických nemocniciach sa dostáva do normálu
SME.SK: Situácia v košických nemocniciach sa dostáva do normálu Formátovať pre tlač

01 december 2011    

Uverejnené: 30.11.2011

Košická univerzitná nemocnica funguje naplno, v detskej nemocnici lekári sťahujú výpovede a dokáže zabezpečiť všetku potrebnú starostlivosť. Obe sa vyhli núteným opatreniam núdzového stavu.

Košická univerzitná nemocnica funguje naplno, v detskej nemocnici lekári sťahujú výpovede a dokáže zabezpečiť všetku potrebnú starostlivosť. Obe sa vyhli núteným opatreniam núdzového stavu.

KOŠICE. Z pôvodných 238 výpovedí, ktoré podali lekári Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach, bolo dnes popoludní platných už len desať.

Väčšina zamestnancov, ktorým sa končila výpovedná lehota, chcela výpovede stiahnuť ešte do konca pracovného času.

Len zopár lekárov sa rozhodlo pracovný pomer s nemocnicou zrušiť, niektorým ešte výpovedná lehota plynie, pretože výpovede podali neskôr.

„Žiadnemu lekárovi nebolo potrebné nariadiť pracovnú pohotovosť v rámci núdzového stavu“, uviedla hovorkyňa druhého najväčšieho zdravotníckeho zariadenia na Slovensku Jaroslava Oravcová.

Vedenie nemocnice už v utorok po stiahnutí 140 výpovedí zrušilo zákaz prijímania pacientov na plánované hospitalizácie a výkony. Všetky kliniky a oddelenia fungujú v štandardnom režime.

Riaditeľ nemocnice Tomáš Sieber sa prostredníctvom internetu poďakoval všetkým zamestnancom, ktorí sa rozhodli v nemocnici naďalej pracovať, za ich pragmatický prístup a ochotu nájsť kompromisné riešenie.

Ako sa podarilo lekárov presvedčiť, aby svoje výpovede stiahli?

„Boli to desiatky stretnutí a stovky hodín intenzívnych rokovaní. Okrem toho sme sa venovali koncepčnej práci na reštrukturalizácii nemocnice, ktoré smerujú k vytváraniu čo najlepších podmienok,“ uviedol pre denník SME riaditeľ.

UNLP v Košiciach má takmer 1 400 lôžok a necelých 3 700 zamestnancov, z toho 800 lekárov. Poskytuje zdravotnú starostlivosť pre pacientov z Košického kraja a v špecifických odboroch aj pre celý východoslovenský región.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001