COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 28. januára 2021. Sviatok má Alfonz zajtra má sviatok Gašpar .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow KORZÁR: Kríza v nemocniciach sa včera skončila
KORZÁR: Kríza v nemocniciach sa včera skončila Formátovať pre tlač

01 december 2011    

Uverejnené: 1.12.2011

LEKÁRI TO VZDALI.
Drvivá väčšina lekárov v oboch košických štátnych nemocniciach stiahla výpovede.

      KOŠICE. Núdzový stav nehrozí žiadnemu z košických zdravotníckych zariadení. V čase uzávierky Korzára nepožiadali o stiahnutie výpovede traja lekári z Detskej fakultnej nemocnice a desať odborníkov z Univerzitnej nemocnice L. Pasteura. Ich vedenie predpokladalo, že do večera zoberú výpoveď späť aj zvyšní zdravotníci. Koniec núdzového režimu Detskí lekári menili rozhodnutie o rozviazaní pracovného pomeru postupne. Doobeda v protestnom postoji zotrvávali 19 odborníci, podvečer traja. Riaditeľ detskej nemocnice Peter Krcho sa tak rozhodol požiadať krajský úrad o zrušenie núdzového stavu.
Oddnes nastupujú k detským pacientom štyria noví lekári, ktorých Krcho prijal. Medzi nimi Kanaďan, ktorý ovláda slovenčinu.
      Len trinásť výpovedí mala včera v evidencii Univerzitná nemocnica L. Pasteura. Stiahlo ich 225 odborníkov. Podľa jej vedenia je situácia definitívne stabilizovaná. Zdravotnícke zariadenie funguje v bežnej prevádzke, prijíma pacientov na plánované hospitalizácie. „Väčšina lekárov, ktorým sa končí výpovedná lehota, avizovala, že späťvzatie zrealizuje do konca pracovného času,“ uviedla včera hovorkyňa Jaroslava Oravcová.
      Hovorili sme s jedným lekárom, ktorý si výpoveď rozmyslel. Odpovedal nám len anonymne. „Naším cieľom bolo dosiahnúť viacero požiadaviek. Všetky sa nepodarilo splniť. Minimálne sme zastavili transformáciu nemocníc. Zvýšenie platu podľa návrhu ministra o tristo eur je pre mňa uspokojujúce.“

      Dosiahli zmeny
      V univerzitnej nemocnici požiadalo o výpoveď 238 lekárov z vyše osemsto, v detskej 52 zo 125 odborníkov. Lekári začali podávať výpovede 1. októbra.
      Ich podaním chceli dosiahnuť viaceré požiadavky ako zvýšenie financií do zdravotníctva, dodržiavanie Zákonníka práce, zvýšenie miezd a zastavenie transformácie nemocníc na akciové spoločnosti. Minister Ivan Uhliarik (KDH) pod ich tlakom zastavil premenu na akciovky a zvýšil im platy o 300 eur.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001