COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 28. januára 2021. Sviatok má Alfonz zajtra má sviatok Gašpar .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow NOVÝ ČAS: Košický doktor: 300 eur je férová ponuka!
NOVÝ ČAS: Košický doktor: 300 eur je férová ponuka! Formátovať pre tlač

01 december 2011    

Uverejnené: 1.12.2011

      V druhej najväčšej nemocnici na Slovensku, v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach, sa včera riaditeľ Tomáš Sieber poďakoval lekárom za seriózny prístup a ochotu nájsť kompromis. Postupne totiž stiahlo výpovede až 228 odborníkov a platných je len 10 výpovedí!

      Výpoveď sa rozhodol stiahnuť lekár oddelenia Štefan Ivanecký: „Išlo nám v prvom rade o to, aby zdravotníctvo bolo funkčné a aby sa zbytočne nepredávalo. V memorande, ktoré došlo, vláda v podstate splnila naše požiadavky,“ povedal. „Mne sa tých 300 eur zdá ako férová ponuka, ale aj ostatné jeho body považujem za prijateľné. Každý je predsa potenciálnym pacientom, nechceme nikoho ohroziť.“
      Od januára bude tento skúsený lekár zarábať 1 540 € v hrubom. Výpoveď podal pre dlhodobé odsúvanie riešenia stavu zdravotníctva. „Vždy sú iné dôležitejšie veci, ktoré vláda rieši. Bolo nutné upozorniť konečne na zdravotníctvo. Naše platy boli zmrazené, ale ceny stále rastú. Máme náročné zamestnanie. Musíme byť prístupní nepretržite, vzdelávať sa. Máme zodpovednosť za životy ľudí,“ argumentoval.
       Problémy nemocníc sa podľa neho zanedbávali. No lekári, zvlášť na urgentnom príjme, musia urobiť vždy maximum na záchranu života. „Peniaze, ktoré majú ísť do zdravotníctva, sa tam často nedostanú. Ale toho pacienta nemá prečo zaujímať, že je pokazený röntgen alebo nefunguje cétečko. Musíme ošetriť každého, kto k nám príde,“ dodal.

 Situácia sa zlepšuje aj v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach.


 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001