Dnes je sobota 8. augusta 2020. Sviatok má Oskar zajtra má sviatok Ľubomíra .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow RÁDIO LUMEN: Unikátny zákrok v košickej nemocnici
RÁDIO LUMEN: Unikátny zákrok v košickej nemocnici Formátovať pre tlač

12 júl 2013    

Uverejnené: 03.07.2013

Júlia Kavecká, redaktorka: "Unikátny titánový implantát slovenskej výroby použili lekári košickej Univerzitnej nemocnice Luisa Pasteura na rekonštrukciu časti lebky 52-ročného pacienta. Úspešná operácia sa uskutočnila minulý týždeň. Spokojný pacient, ktorý utrpel ťažký úraz hlavy pred 3 rokmi, sa dnes v nemocnici ukázal novinárom. Na Slovensku ide o použite novej technológie, pri ktorej bol na mieru vyrobený špeciálny implantát. V lebke je podľa vedúceho Katedry biomedicínskeho inžinierstva a merania Jozefa Živčáka upevnený skrutkami."

Jozef Živčák, vedúci Katedry biomedicínskeho inžinierstva a merania, Technická univerzita Košice: "Ten implantát je vyrobený z titánu pomocou tzv. titánového sinterovania, váži 76 gramov, je z hľadiska architektonického usporiadania tzv. škrupinovej štruktúry, čo je vlastne unikát, ktorý sme aplikovali do tejto oblasti."

Júlia Kavecká, redaktorka: "Operáciu  v Košiciach pripravovali pol roka. Napokon prebehla bez komplikácií. Pacient už 2 hodiny po operácii chcel chodiť. Podľa prednostu kliniky Andreja Jenču zajtra ho prepustia domov."

Andrej Jenča, prednosta kliniky: "Sme pacientovi prinavrátili istotu v jeho činnostiach. On sa už nebojí, on už čaká, chce ísť domov, že mi donesie huby."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001