Dnes je sobota 8. augusta 2020. Sviatok má Oskar zajtra má sviatok Ľubomíra .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow TA3: Zamlčaný zákrok
TA3: Zamlčaný zákrok Formátovať pre tlač

15 november 2013    

Vysielané: 5.10.2013
Redaktor: Vladimír Tomek

Alfonz Šuran, moderátor TA3: "Minulý mesiac sme vás informovali o prípade pacientky z východného Slovenska, ktorej z neznámeho dôvodu vyoperovali vaječník a vajíčkovod bez jej súhlasu. Zamlčaný zákrok zrejme nezostane bez následkov. Skutočnosť, že tieto orgány boli odstránené chirurgicky, nám totiž potvrdila aj košická nemocnica. Ani jeden z lekárov, ktorí ju operovali, však chybu nepriznal."

Vladimír Tomek, reportér TA3: "Ak by pani Lucia nepodstúpila operáciu v košickej nemocnici, možno už nikdy by sa nedozvedela, že z jej tela niekto v minulosti odstránil dva orgány. Spomínanú operáciu podstúpila z dôvodu, že na pravom vaječníku jej našli cystu. Netušila však, že už predtým jej niekto vyoperoval pravý. Zmienka o zákroku nebola ani v žiadnej lekárskej správe."

Ladislava Šustová, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura: "Pôvodne mal byť novotvar na vaječníku odstránený spolu s vaječníkom, ale pre operačný nález chirurgicky odstráneného druhého vaječníka náš lekár pristúpil k čiastočnému odstráneniu novotvaru a zachoval jediný vaječník."

Vladimír Tomek, reportér TA3: "Košická nemocnica tak definitívne vyvrátila špekulácie o tom, že pacientka sa mohla narodiť len s jedným vaječníkom. Otázka teda znie, kto jej ho odstránil."

Nakrútené 11. 9. 2013
Lucia, poškodená pacientka: "Na žiadnej takej operácii som nebola, alebo neriešil sa žiadny taký zdravotný problém, kde by sa mi mal ten vaječník a vajíčkovod odstrániť."

Vladimír Tomek, reportér TA3: "Pani Lucia mala šťastie, že cysta, ktorú jej našli, sa dala odstrániť aj bez poškodenia druhého vaječníka. Ak by totiž prišlo aj o ten, vyvolalo by to u nej predčasnú menopauzu, s ktorou sú spojené viaceré zdravotné komplikácie."

Tibor Ginelli, gynekológ: "Nočné potenie, nespavosť, bolesti hlavy, návaly, horúčavy."

Vladimír Tomek, reportér TA3: "Pacientka je presvedčená, že prvý vaječník jej vyoperovali pri jednom z dvoch pôrodov cisárskym rezom v prešovskej nemocnici. Tú teraz žaluje pre nemajetkovú ujmu."

Nakrútené 11. 9. 2013
Lucia, poškodená pacientka: "Bol to šok vtedy a v podstate doteraz, že niečo také sa vôbec mohlo stať a že v podstate nikto za to nechce prevziať zodpovednosť."

Vladimír Tomek, reportér TA3: "Najviac zo všetkého však pani Luciu desí predstava, kde jej vyoperované orgány nakoniec skončili. Ani o tom totiž neexistuje žiadny záznam."

Tibor Ginelli, gynekológ: "Každé odstránenie orgánu alebo tkaniva pri operácii musí byť poslané na histologické vyšetrenie."

Vladimír Tomek, reportér TA3: "O reakciu sme požiadali aj prešovskú nemocnicu. Tá sa však až do skončenia súdneho procesu odmieta k prípadu vyjadrovať. Vladimír Tomek, TA3."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001