COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 17. januára 2021. Sviatok má Nataša zajtra má sviatok Bohdana .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow MARKÍZA: Žijú vďaka iným
MARKÍZA: Žijú vďaka iným Formátovať pre tlač

21 november 2013    

Vysielané: 25.10.2013
Redaktor: Dávid Vido

Patrik Švajda, moderátor: "Podstúpil už niekoľko transplantácií obličky. Napriek trápeniu sa na svet díva s úsmevom. Normálnejší život Vojtechovi umožnili žiť v košickej nemocnici, kde presne pred dvadsiatimi piatimi rokmi transplantovali prvú obličku."

Dávid Vido, redaktor: "Vojtech je v košickej nemocnici ako doma. Hovorí, že sú tu režiséri jeho života. Momentálne žije už s treťou transplantovanou obličkou."

Vojtech Kamenca: "Tá hierarchia hodnôt sa u mňa prečíslovala, sa zmenila a aj si všímam také veci, ktoré som predtým nevnímal."

Dávid Vido, redaktor: "Vedie plnohodnotný život, športuje a v práci musí byť fit. Po každom návrate z nemocnice sa mu optika na svet zmení."

Vojtech Kamenca: "Stále krajší, keď sa vrátite do reálneho života s tým, že ste plnohodnotní pre svoju rodinu, pre spoločnosť."

Dávid Vido, redaktor: "Transplantovať obličky začali v Košiciach pred dvadsiatimi piatimi rokmi. V operačnom tíme bol aj tento lekár. Skúseností mali vraj vtedy iba málo."

Robert Roland, krajský odborník pre orgánové transplantácie: "Nemôžete mať, lebo jedno školenie niekoľkotýždňové či mesačné predtým, aj keď na renomovanom pracovisku, nepredstavuje to isté ako dvadsaťpäť rokov a osemsto transplantácií, kde sa nachádzame v súčasnosti."

Dávid Vido, redaktor: "Aj keď sú transplantácie pre lekárov rutinnou záležitosťou, stále je to vážny zásah do organizmu."

Robert Roland, krajský odborník pre orgánové transplantácie: "Tvrdím, že nepleťte si transplantáciu s operáciou slepého čreva."

Dávid Vido, redaktor: "Pacienti žijú s transplantovanou obličkou niekoľko rokov. Rekord je dvadsaťdva, potom sa opäť dostanú na čakaciu listinu. Všetko je to boj s časom."

Peter Závadský, primár I. chirurgickej kliniky: "Pretože od mŕtvych darcov je potrebné orgán natransplantovať do príjemcu do dvadsaťštyri hodín."

Dávid Vido, redaktor: "Ak ste príbuzní alebo ste na zozname darcov, čas sa podstatne kráti a je aj väčšia úspešnosť operácií."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001