Dnes je sobota 8. augusta 2020. Sviatok má Oskar zajtra má sviatok Ľubomíra .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow TV MARKÍZA: Najmodernejší urgentný príjem
TV MARKÍZA: Najmodernejší urgentný príjem Formátovať pre tlač

26 november 2013    

Vysielané: 05.11.2013
Redaktor: Dušan Tokarčík

Patrik Švajda, moderátor: "Najmodernejší urgentný príjem na Slovensku je krátko pred dokončením. Polícia ale stále nevyriešila údajné zmanipulovanie tendra pri výbere dodávateľa stavby za dvadsaťšesť miliónov eur. V košickej univerzitnej nemocnici zatiaľ testujú nový heliport."

Dušan Tokarčík, redaktor: "Na heliporte pristál pred pár dňami prvý záchranársky vrtuľník. Test dopadol na výbornú. Čaká sa ešte na výsledky hlukových skúšok. Pacienta s akútnym problémom privezie vrtuľník na strechu a pokračuje priamo do budovy, kde je pripravená najmodernejšia diagnostika, operačné sály, ako aj lôžková časť. Celkovo tu preinvestovali dvadsať miliónov eur. Ďalších šesť bude stáť zdravotnícka technika. Všetko to platí Európska únia."

Ladislav Rosocha, riaditeľ univerzitnej nemocnice: "Je tam röntgen, je tam CT-čko, sú tam diagnostika."

Dušan Tokarčík, redaktor: "Nový urgentný príjem v Košiciach dajú do prevádzky už o pár mesiacov. Pozrite sa, ako to vyzeralo, keď s výstavbou začali. Všetko teda ide ako po masle, no predsa sa zdá, že tu má niekto aj maslo na hlave. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry ešte v máji tohto roka obvinil tri osoby z možnej manipulácie tendra. Vopred sa mali dohodnúť, kto vyhrá verejnú súťaž a nový urgentný príjem postaví. Hrozí, že bude musieť nemocnica vrátiť peniaze Európskej únii?"

Viliam Čislák, štátny tajomník ministerstva zdravotníctva: "V tejto chvíli je ešte predčasné o tom hovoriť, pretože určite dobre viete, platí prezumpcia neviny, čiže dané veci sa šetria."

Dušan Tokarčík, redaktor: "Čiže ste spokojní s dodávateľom stavby?"

Ladislav Rosocha, riaditeľ univerzitnej nemocnice: "Absolútne som spokojný."

Dušan Tokarčík, redaktor: "Tender na výstavbu pripravovala firma PRO - TENDER, ktorá realizovala pre ministerstvo zdravotníctva viacero verejných obstarávaní. Polícia obvinila jej bývalého konateľa, ako aj člena predstavenstva michalovského Chemkostavu a šéfa prešovskej spoločnosti PKB Invest. Stíhaní sú na slobode."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001