Dnes je sobota 8. augusta 2020. Sviatok má Oskar zajtra má sviatok Ľubomíra .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow RÁDIO LUMEN: Výstavba budovy nového urgentného príjmu v košickej nemocnici L. Pasteura je ukončená
RÁDIO LUMEN: Výstavba budovy nového urgentného príjmu v košickej nemocnici L. Pasteura je ukončená Formátovať pre tlač

26 november 2013    

Vysielané: 05.11.2013
Redaktorka: Jana Graňáková, Júlia Kavecká

Jana Graňáková, redaktorka: "Výstavba budovy nového urgentného príjmu s vlastným heliportom v košickej nemocnici Luisa Pasteura je už ukončená. Dosiaľ sa na stavbe preinvestovalo vyše 20 miliónov eur a aktuálne vrcholia už prípravy na montáž zdravotníckej techniky. Moderné priestory sú vybavené kvalitnou vzduchotechnikou a klimatizáciou. Lekárom a pacientom budú k dispozícii operačné sály, traumatologické ambulancie, lôžková časť kliniky úrazovej chirurgie, ale aj centrálne prijímacie oddelenie, oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny i rádiodiagnostika. Izby pre pacientov sú vybavené modernými lôžkami a samostatným sociálnym zariadením. Hovorí riaditeľ nemocnice Ladislav Rosocha."

Ladislav Rosocha, riaditeľ Nemocnice L. Pasteura, Košice: "To znamená všetci akútni pacienti ktorí prídu, je určitá diagnostika, momentálne vieme diagnostikovať, čiže  spomínané röntgeny. CR-čko, momentálne z CT-čka môže ísť na operačnú sálu, jednotka intenzívnej starostlivosti, oddelenie intenzívnej anesteziologickej, proste všetko čo je spojené skutočne s urgentným príjmom."

Júlia Kavecká, redaktorka: "Výstavba 6-poschodového moderného pavilónu začala vo februári  2012. Projekt v celkovej hodnote 26,5 milióna eur postupuje podľa nemocnice v súlade s plánovaným harmonogramom. Do prevádzky by mal byť nový urgent s pristávacou plochou pre vrtuľníky odovzdaný na prelome marca a apríla 2014. Projekt však sprevádzajú aj podozrenia z manipulácie tendra. Polícia zistila porušenie zákona pri verejnom obstarávaní, pričom malo dôjsť k neoprávnenému prospechu vopred dohodnutej osobe. Otázku o manipulácii tendra a hrozbe vrátenia peňazí z eurofondov na projekt považuje štátny tajomník  rezortu zdravotníctva Viliam Čislák zatiaľ za predčasnú."

Viliam Čislák, štátny tajomník ministerstva zdravotníctva: "Samozrejme platí prezumpcia neviny, čiže je predčasné sa k tomuto vyjadrovať a následne aj k tomu, či budú alebo nebudú peniaze v rámci eurofondov vracané alebo nie naspäť do Európskej únie."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001