COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 17. januára 2021. Sviatok má Nataša zajtra má sviatok Bohdana .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow RÁDIO SLOVENSKO: Výstavba urgentného príjmu UNLP Košice
RÁDIO SLOVENSKO: Výstavba urgentného príjmu UNLP Košice Formátovať pre tlač

26 november 2013    

Vysielané: 05.11.2013

Moderátorka: "Stavebná časť urgentného príjmu Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach je už hotová. Šesťposchodový pavilón traumatologického a interného príjmu s operačnými sálami, modernými laboratóriami a pristávacou plochou pre vrtuľník začali stavať vlani vo februári. Kapacita objektu je stošesť lôžok. Helikoptéry by pacientov, ani ľudí v okolí rušiť nemali. Riaditeľ nemocnice Ladislav Rosocha."

Ladislav Rosocha, riaditeľ Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura Košice: "Pred dvoma dňami sme to testovali. Hlukové skúšky, absolútny záver nemáme, ale telefonicky povedali, že všetko je to v poriadku zatiaľ."

Moderátorka: "Na stavbe doteraz preinvestovali vyše dvadsať miliónov eur, plánujú ešte šesť a pol milióna. Projekt však sprevádzajú podozrenia z manipulácie tendra. Polícia zistila porušenie zákona pri verejnom obstarávaní s neoprávneným prospechom vopred dohodnutej osobe. Nie je vylúčené, že Slovensko bude musieť peniaze z eurofondov vrátiť. Štátny tajomník rezortu zdravotníctva Viliam Čislák."

Viliam Čislák, štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva SR: "Platí prezumpcia neviny, čiže je predčasné sa k tomu vyjadrovať. A následne aj k tomu, či budú, alebo nebudú peniaze v rámci eurofondov vracané, alebo nie, naspäť do Európskej únie."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001