Dnes je sobota 8. augusta 2020. Sviatok má Oskar zajtra má sviatok Ľubomíra .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow PRAVDA: Košická nemocnica má nový urgentný príjem
PRAVDA: Košická nemocnica má nový urgentný príjem Formátovať pre tlač

26 november 2013    

Uverejnené: 06.11.2013
Autor: Boris Macko

Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach má nový pavilón urgentného príjmu. Nová šesťposchodová budova tak nahradí doterajšie priestory, ktoré boli vybudované spolu s pavilónom starej časti nemocnice ešte v roku 1924. Vtedy patril pavilón úrazovej chirurgie medzi najmodernejšie v Československu, dnes už však jeho parametre nestačia. Zatiaľ sa investovalo vyše 20 miliónov eur, momentálne vrcholia prípravy na montáž zdravotníckej techniky v hodnote zhruba 6 miliónov eur.

"Som veľmi rád, že môžeme skvalitniť zdravotnú starostlivosť pre pacientov našej nemocnice, čo bude v konečnom dôsledku znamenať obrovský prínos pre pacientov z celého východoslovenského regiónu, pretože sústredí traumatologickú starostlivosť na jednom mieste," zdôraznil riaditeľ Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach Ladislav Rosocha.

Nová budova je na dvoch poschodiach prepojená so susedným chirurgickým monoblokom a je vybavená kvalitnou vzduchotechnikou a klimatizáciou. Spĺňa všetky najnovšie a najmodernejšie kritériá, ktoré sa vyžadujú. Podľa Rosochu ide o najmodernejšiu budovu svojho druhu nielen na Slovensku, ale zrejme aj v bývalom Československu. Pred niekoľkými dňami podstúpil skúšku aj nový heliport, umiestnený na streche nového pavilónu. Vyskúšali funkčnosť zabezpečovacích a osvetľovacích zariadení a zmerali aj hluk pri prevádzke vrtuľníkov. Kompletne vybavený pavilón odovzdajú v marci alebo apríli budúceho roka.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001