Dnes je sobota 8. augusta 2020. Sviatok má Oskar zajtra má sviatok Ľubomíra .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow TV JOJ: Nový urgentný príjem nemocnice
TV JOJ: Nový urgentný príjem nemocnice Formátovať pre tlač

26 november 2013    

Vysielané: 05.11.2013
Redaktorka: Janette Rákošová

Stanislava Jakubíková, moderátorka: "Dobrá správa pre pacientov z Košíc a širokého okolia. Už o pár mesiacov bude skolaudovaná nová budova urgentného príjmu v univerzitnej nemocnici."

Pavol Michalka, moderátor: "Nový pavilón bol nevyhnutnosťou. Budovu, ktorá momentálne slúži ako urgentný príjem, totiž postavili ešte v časoch prvej československej republiky."

Janette Rákošová, redaktorka: "Nové operačné sály, moderné laboratóriá, či pristávacia plocha pre záchranársky vrtuľník, to všetko bude znamenať zefektívnenie záchrany ľudského života. Pracovisko je určené predovšetkým pre vážne život ohrozujúce stavy pacientov po ťažkých úrazoch či dopravných nehodách. Výstavba šesťposchodového pavilónu sa začala vo februári 2012. Budova sústredí traumatologickú starostlivosť o pacientov z celého východného Slovenska na jedinom mieste."

Ladislav Rosocha, riaditeľ UN L. Pasteura: "Porovnanie pre pacientov bude znamenať lepšie poskytovanie zdravotnej starostlivosti, rýchlejšie, urgentnejšie, so všetkými možnými diagnostikami, ktoré budeme mať. To znamená nové CT, nové röntgeny, atakďalej, atakďalej."

Janette Rákošová, redaktorka: "Stavba postupuje podľa najnovších noriem a spĺňa najprísnejšie kritériá z hľadiska hospodárnosti a hlavne čistoty prostredia a má byť špičkovým zariadením svojho druhu na Slovensku."

Ladislav Rosocha, riaditeľ UN L. Pasteura: "Ja si myslím, že nielen na Slovensku, ale aj v Čechách a širokom okolí."

Janette Rákošová, redaktorka: "Stavbe chýba ešte pár mesiacov do úplného dokončenia, aktuálne sú však dokončené operačné sály, ambulancie a pacientské izby."

Richard Raši, primátor mesta Košice: "Teraz sa budú inštalovať prístroje, ako sú CT prístroje, operačné prístroje, prístroje na uspávanie a röntgeny."

Janette Rákošová, redaktorka: "Stavbu za vyše dvadsaťšesť miliónov eur by mali odovzdať do užívania v apríli v budúcom roku."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001