Dnes je streda 5. augusta 2020. Sviatok má Hortenzia zajtra má sviatok Jozefína .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow KORZÁR: Nemocnica stopne kšefty so stravou
KORZÁR: Nemocnica stopne kšefty so stravou Formátovať pre tlač

05 december 2013    

Uverejnené: 13.11.2013
Autor: Katarína Gécziová

Opečiatkované obedové lístky z rúk zamestnancov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura zmiznú, nahradí ich čipová karta. Zdravotnícke zariadenie zakúpilo do dvoch jedální terminály v sume takmer 10-tisíc eur.

Výdaj bude adresný "Systém umožňuje vydávať stravu adresne zamestnancovi, sledovať počet vydaných obedov a automatické zrážky zo mzdy za vydané obedy. Zavedením systému sa odbúrajú hotovostné platby ako aj náklady na obstaranie lístkov na obed," vysvetľuje nemocničná hovorkyňa Ladislava Šustová. Zariadenie vlastní od apríla, jeho skúšobnú prevádzku v novej nemocnici spustila len nedávno na malej vzorke zamestnancov, skôr na Rastislavovej ulici.
Karty zatiaľ vlastnia hlavne THP pracovníci. Táto skupina zamestnancov ich používa aj na evidenciu dochádzky. Lekári a sestry týmto spôsobom zatiaľ svoj príchod do a odchod z nemocnice elektronicky neevidujú. V nemocnici sa okrem zamestnancov stravujú napríklad dôchodcovia. Aj cudzí stravníci podľa Šustovej postupne prejdú na čipové karty. Celkovo bude pre nemocničných pracovníkov a externých stravníkov vydaných tritisíc kariet.

Stop obchodom Má sa tým zamedziť obchodovaniu s lístkami za ceny pre zamestnancov a umožniť odber len jedného obedu za zvýhodnenú cenu. Zamestnanec platí za jeden obed 1,10 eura, externý stravník 3,50 eura. Jedna karta poslúži v budúcnosti na viacero funkcií. "Cieľom je, aby na všetky systémy zamestnanec potreboval jedinú čipovú kartu." Na Triede SNP sa využíva aj na ovládanie zamestnaneckých výťahov.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001