Dnes je sobota 8. augusta 2020. Sviatok má Oskar zajtra má sviatok Ľubomíra .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow TASR: Prvého ročníka Mikulášskej kvapky krvi UNLP sa zúčastnilo vyše 150 darcov
TASR: Prvého ročníka Mikulášskej kvapky krvi UNLP sa zúčastnilo vyše 150 darcov Formátovať pre tlač

27 december 2013    

Uverejnené: 6. 12. 2013

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice (UNLP) v spolupráci s Národnou transfúznou službou – pracovisko Košice (NTS) a Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice II zorganizovali prvý ročník akcie nazvanej Mikulášska kvapka krvi UNLP.
     
„Prvý ročník máme úspešne za sebou. Celkový počet zrealizovaných odberov do 12.00 h bol 132,“ uviedla hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová. Doplnila, že odberu krvi sa zúčastnil aj 46-ročný Peter Šebok zamestnanec UNLP z Oddelenia dopravy a informačných služieb, ktorý dnes absovoval  stodeviate darovanie krvi. „Je nielen držiteľom Diamantovej plakety, ale i Kňazovického medaily,“ doplnila Šustová.
Akcie v priestoroch UNLP na Rastislavovej ulici a Triede SNP sa zúčastnili nielen zamestnanci nemocnice, ale prišlo aj množstvo darcov krvi z radov verejnosti.
„Darovanie krvi je tréningom organizmu na mimoriadne situácie spojené so stratou krvi, prispieva k regenerácii organizmu pretože, úbytok krvi pri darovaní vyprovokuje organizmus k tvorbe nových, neopotrebovaných krviniek,  darcovia sa spravidla cítia lepšie ako tí, ktorí nedarujú, pri darovaní krvi sa urobí komplexné vyšetrenie krvi, a v neposlednom rade je to prejav ľudskosti a malo by byť bežnou súčasťou nášho života. Nikto z nás nevie, kedy bude on alebo niekto z jeho blízkych krv potrebovať,“ uzavrela Šustová.

 

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 27 december 2013 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001