Dnes je sobota 8. augusta 2020. Sviatok má Oskar zajtra má sviatok Ľubomíra .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow RÁDIO REGINA: Košická univerzitná nemocnica už bude môcť čerpať eurofondy na výskum
RÁDIO REGINA: Košická univerzitná nemocnica už bude môcť čerpať eurofondy na výskum Formátovať pre tlač

27 december 2013    

Uverejnené: 10. 12. 2013 o 17:00; Žurnál Rádia Regina
Redaktor: Boris Urbančík

Tonka Dešková, moderátorka RTVS: "Košická univerzitná nemocnica L. Pasteura môže v novom programovacom období, teda v rokoch 2014-2020 čerpať na výskum peniaze z eurofondov. Doteraz mohli žiadať o dotácie na výskum iba univerzity. Košická nemocnica sa chce zamerať na výskum, okrem iného najmä na transplantáciu pankreasu, ktorú na Slovensku nerobí žiadna nemocnica."

Boris Urbančík, redaktor RTVS: "Univerzitná nemocnica v Košiciach po prvýkrát v histórii získala osvedčenie o spôsobilosti vykonávať výskum a vývoj. Ladislav Rosocha, riaditeľ Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach."

Ladislav Rosocha, riaditeľ Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice: "Ďalší skok a ďalšia realizácia skutočne výsledkov toho výskumu, ktorý budeme vykonávať a realizovať na našich pacientoch, čo v neposlednom rade znamená poskytnutie lepšej zdravotnej starostlivosti na pôde Univerzitnej nemocnice L. Pasteura."

Boris Urbančík, redaktor RTVS: "Nemocnica sa tak zaradila medzi organizácie oprávnené vykonávať nielen klinický výskum a testovanie liekov, ale aj aplikovaný výskum. Ľuboslav Beňa, námestník riaditeľa nemocnice."

Ľuboslav Beňa, námestník riaditeľa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice: "V našej nemocnici sa transplantujú obličky, obličky od mŕtvych i od žijúcich darcov. Máme ambíciu rozvinúť transplantáciu pankreasu a pankreatických ostrovčekov. Je to vlastne ambícia nemocnice vytvoriť pracovisko, ktoré bude komplexne transplantačnou liečbou liečiť diabetes melitus."

Boris Urbančík, redaktor RTVS: "Nárast chorôb, akou je aj cukrovka, si vyžaduje nielen laboratórny výskum, ale aj výskum príčin vzniku tohto ochorenia. Ján Rosocha, vedúci výskumu a vývoja Univerzitnej nemocnice."

Jána Rosocha, vedúci výskumu a vývoja Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice: "Nie len výskum typu laboratórny výskum, je to výskum aj, ktorý bude hovoriť o tom, že kde je problém vzniku nových ochorení a dávať riešenia aj pre vládu, aj pre zákonodarcov."

Boris Urbančík, redaktor RTVS: "Osvedčenie nemocnici pridelilo ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu. Michal Kaliňák, hovorca rezortu."

Michal Kaliňák, hovorca ministerstva školstva: "V súčasnosti prebiehajú práce na príprave nového operačného programu Výskum a inovácie, v rámci ktorého budú podporené tieto oblasti aj pre ďalšie programovacie obdobie 2014-2020."

Boris Urbančík, redaktor RTVS: "Nemocnica chce v budúcnosti vybudovať výskumné centrum na regeneračnú a transplantačnú medicínu a na problémy reprodukcie."

 

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001