Dnes je sobota 8. augusta 2020. Sviatok má Oskar zajtra má sviatok Ľubomíra .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow RÁDIO SLOVENSKO: Dotácia pre UN L. Pasteura v Košiciach
RÁDIO SLOVENSKO: Dotácia pre UN L. Pasteura v Košiciach Formátovať pre tlač

27 december 2013    

Vysielané: 11. 12. 2013 o 7:00; Rádiožurnál Slovenského rozhlasu
Redaktor: Boris Urbančík

Viliam Hauzer, moderátor: "Košická univerzitná nemocnica Louisa Pasteura môže v novom programovacom období v rokoch 2014 až 2020 konečne čerpať na výskum peniaze z eurofondov. Doteraz mohli žiadať o dotácie na výskum iba univerzity. Košická nemocnica sa chce zamerať na transplantáciu pankreasu, ktorú na Slovensku nerobí žiadna nemocnica."

Boris Urbančík, redaktor: "Univerzitná nemocnica v Košiciach po prvýkrát v histórii získala osvedčenie o spôsobilosti vykonávať výskum a vývoj. Ladislav Rosocha, riaditeľ Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach."

Ladislav Rosocha, riaditeľ Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura Košice: "Ďalší skok a ďalšia realizácia skutočne výsledkov do výskumu, ktorý budeme vykonávať a realizovať na našich pacientoch, čo v neposlednom rade znamená poskytnutie lepšej zdravotnej starostlivosti."

Boris Urbančík, redaktor: "Nemocnica sa tak zaradila medzi organizácie oprávnené vykonávať nielen klinický výskum a testovanie liekov, ale aj aplikovaný výskum. Ľuboslav Beňa, námestník riaditeľa nemocnice."

Ľuboslav Beňa, námestník riaditeľa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice: "Naša nemocnica transplantuje obličky. Obličky od mŕtvych i od žijúcich darcov. Máme ambíciu rozvinúť transplantáciu pankreasu a pankreatických ostrovčekov. Je to vlastne ambícia nemocnice vytvoriť pracovisko, ktoré bude komplexne transplantačnou liečbou liečiť diabetes mellitus."

Boris Urbančík, redaktor: "Nárast chorôb, akou je aj cukrovka, si vyžaduje nielen laboratórny výskum, ale aj výskum príčin vzniku tohto ochorenia. Ján Rosocha, vedúci výskumu a vývoja univerzitnej nemocnice."

Ján Rosocha, vedúci výskumu a vývoja Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice: "To nie je len výskum typu laboratórny výskum, je to výskum aj, ktorý bude hovoriť o tom, že kde je problém vzniku nových ochorení a dávať riešenia aj pre vládu, aj pre zákonodarcov."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001