COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je piatok 23. októbra 2020. Sviatok má Alojzia zajtra má sviatok Kvetoslava .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow STV: Prvým Slovákom roku 2014 je Košičanka
STV: Prvým Slovákom roku 2014 je Košičanka Formátovať pre tlač

22 január 2014    

Vysielané: 1.1.2014 o 19:00; Správy RTVS
Redaktori: Zdeno Zubák, Jana Masárová

Ľubomír Bajaník, moderátor: "Prvým obyvateľom Slovenska, ktorý sa narodil v novom roku, bola malá Dorotka. Prišla na svet minútu po polnoci na pôrodníckom oddelení košickej Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura. Na prvého novoročného Bratislavčana čakali v hlavnom meste takmer tri hodiny."

Zdeno Zubák, redaktor: "Dorotka je prvým bábätkom v rodine Zlackých z Kráľoviec pri Košiciach. Bola vytúženou. Pri príchode na svet mamičku Mirku veľmi netrápila."

Miroslava Zlacká, šťastná mamička: "Najprv som sa divila, že má také dlhé vlasy, ale tešíme sa, že krásna je, skutočne je pre nás krásna."

Zdeno Zubák, redaktor: "Na mene Dorotka sa manželia dohodli spontánne."

Miroslava Zlacká, šťastná mamička: "Ani sme nejako dlho nerozmýšľali nad inými menami, takže sme sa aj tešili, že teda pekné meno pre nás. V preklade znamená Dar Boží. Takže o to ďalší dôvod na takú radosť."

Zdeno Zubák, redaktor: "Rodičia počas tehotenstva nechceli vedieť, či budú mať dievčatko, alebo chlapčeka."

Miroslava Zlacká, šťastná mamička: "Nevedeli sme, čo bude, ale neskôr sme sa to dozvedeli a boli sme veľmi radi, obidvaja sme sa tešili na dievčatko."

Zdeno Zubák, redaktor: "Prvá Slovenka roku 2014 potešila aj personál novorodeneckého oddelenia."

Peter Linkesch, ošetrujúci lekár: "Pôrod bol spontánny, nekomplikovaný, trval približne päť hodín. Miery bábätka, dievčatko s váhou tritisíc štyristo, päťdesiatjeden centimetrov."

Jana Masárová, redaktorka: "Toto je Tatianka, prvé bratislavské novoročné bábätko. Narodila sa takmer tri hodiny po polnoci. Mamičku jej príchod na svet prekvapil. Termín pôrodu mala totiž až siedmeho januára."

Monika Kováčová, matka: "Sme si s manželom dali šampanské, urobili sme si Silvestra, nejaké petardy, malý už spinkal, a potom vlastne o pol dvanástej to pomaličky sa začalo rozbiehať, takže vlastne sme to v kľudne všetko stihli, že aj sme oslávili nový rok spolu, aj vlastne malá sa po polnoci narodila. Tak všetko je super."

Jana Masárová, redaktorka: "Tatianka sa narodila v ružinovskej nemocnici. Má štyridsaťdeväť centimetrov a tritisíc tristo gramov."

Monika Kováčová, matka: "Pani doktora mi tuším povedala na sále už, že je asi akože prvé vlastne v tejto nemocnici. A dneska ráno som sa dozvedela, vlastne že prvé v Bratislave. Bola som prekvapená, pravdupovediac, a bola som v šoku trošku."

Jana Masárová, redaktorka: "Mamičke prvej tohtoročnej Bratislavčanky dnes prišiel zablahoželať aj primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik."

Milan Ftáčnik, primátor Bratislavy: "Toto je taká symbolická podpora, že áno, ceníme si, vážime si práve to prvé dieťa, ale rovnako si vážime každé ďalšie narodené dieťa."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001