Dnes je utorok 29. septembra 2020. Sviatok má Michal/Michaela zajtra má sviatok Jarolím .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow TA3: Lekári už zarábajú viac
TA3: Lekári už zarábajú viac Formátovať pre tlač

28 január 2014    

Vysielané: 12.01.2014; 
Redaktor: Jožo Šivák

Miroslav Kohút, moderátor TA3: "Od nového roka zarobia viac nielen učitelia, ale aj lekári. Niektorí by mali na výplatnej páske uvidieť o necelé dve stovky viac. Vlani sa priemerná mzda lekárov pohybovala na úrovni približne 2500 eur. Ďalšieho zvyšovania platov by sa podľa rezortu zdravotníctva mali dočkať na budúci rok."

Jožo Šivák, reportér TA3: "Takto lekári štrajkovali pred troma rokmi. Tisícky z nich podali výpovede, ich ordinácie a operačné sály zostali prázdne. Vláda dokonca musela vyhlásiť v nemocniciach mimoriadny stav a na pomoc si zavolala zahraničných lekárov. Lekárskym odborárom sa napokon podarilo vylobovať vyššie platy a tak už od tohto mesiaca si niektorí prilepšia o desiatky eur."

Peter Visolajský, predseda LOZ: "V tomto roku vychádzalo z toho a z nášho ústupku a pôvodne naša požiadavka bola iná. V každom prípade tento zákon o mzde lekárov si myslím, že je základný predpoklad stabilizácie lekárov na Slovensku."

Zuzana Čižmáriková, riaditeľka komunikačného odboru MZ: "Sme veľmi radi, že prišlo ku korektnému dialógu, kde sme mali rok čas na to, aby sme sa pripravili na tretie navýšenie."

Jožo Šivák, reportér TA3: "Podľa ministerstva zdravotníctva lekár zarobil vlani v priemere 2500 eur. Nie vo všetkých nemocniciach však bola táto mzda rovnaká."

Mária Koporecová, hovorkyňa FNsP v Žiline: "Priemerná mesačná mzda lekára našej nemocnice v uplynulom roku predstavovala sumu 2213 eur. Od 1. januára 2014 sa táto suma navýši na predpokladaných 2480 eur."

Ladislava Šustová, hovorkyňa UN L. Pasteura, Košice: "Zvýšenie platov v tomto roku sa dotkne takmer 60 percent lekárov v našom zariadení. Ich plat bude vyšší zhruba o sto eur."

Jožo Šivák, reportér TA3: "V banskobystrickej nemocnici zvýšia plat viac ako 350 lekárom. Nemocnici sa tak mesačne zvýšia náklady asi o 40-tisíc."

Ružena Maťašeje, hovorkyňa FNsP F. D. Rooseverla, Banská Bystrica: "Najvyššia hrubá mzda, akú sme vo Fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici v roku 2013 lekárovi vyplatili, bola 4328 eur."

Jožo Šivák, reportér TA3: "V tomto prípade však nejde o všetkých lekárov, ale len o tých, ktorí mali príplatky napríklad za nočné služby. Lekárom budú zvyšovať platy aj v roku 2015. Štát tak bude musieť nájsť v rozpočte 36 miliónov eur."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001