Dnes je pondelok 28. septembra 2020. Sviatok má Václav zajtra má sviatok Michal/Michaela .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow KORZÁR: Grátis parkovanie nemajú pacienti roky
KORZÁR: Grátis parkovanie nemajú pacienti roky Formátovať pre tlač

19 február 2014    

Uverejnené: 10.02.2014
Autor: Katarína Gécziová

Bratislavčania protestujú proti spoplatnenému parkovaniu pred jednou zo štátnych nemocníc. Platia euro po štvrťhodine státia na parkovisku pred nemocnicou na Antolskej ulici v Bratislave. "Chcú upozorniť na systémovú chybu, že akákoľvek nemocnica môže pred svojím objektom vyberať parkovné," vysvetlil dôvody pre Sme jeden z bratislavských mestských poslancov s tým, že verejné nemocnice boli budované z verejných zdrojov a chodia do nich ľudia, ktorí si zdravotné odvody platia.

Prvé minúty zadarmo

Košičania platia za parkovanie v areáli Univerzitnej nemocnice L. Pasteura roky. Spoplatnenie na Rastislavovej ulici zaviedla pred desaťročím. Po spojení s Triedou SNP pacienti platili od roku 2006 za polhodinu parkovania bývalých 10 korún (asi 30 centov).

V Bratislave vyberá vstup súkromná firma. Košická nemocnica si parkoviská prevádzkuje sama. Prvých 20 minút majú pacienti bezplatných, každú polhodinu sa suma navyšuje o 50 centov. Držitelia Európskeho preukazu ťažko zdravotne postihnutých neplatia nič. Mesačná tržba za parkovanie na oboch pracoviskách dosahuje podľa hovorkyne nemocnice Ladislavy Šustovej asi 25-tisíc eur. "Peniaze investujeme do skvalitňovania poskytovanej zdravotnej starostlivosti."

Nehradia z poistenia

Pacienti a ich príbuzní si našli cestu, ako ušetriť. "Areálu na Rastislavovej sa vyhýbam, pretože sa vytvárajú kolóny pri výjazde. Miesto hľadám v priľahlých uliciach, parkuje tam veľa ľudí," vraví 52-ročný Štefan, ktorý vozí mamu na pravidelné vyšetrenia. "Prevádzka parkovísk je spojená s určitými nákladmi, ktoré nesúvisia s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a preto nie sú uhrádzané z verejného zdravotného poistenia," upozorňuje Martina Lidinská z komunikačného referátu ministerstva zdravotníctva.
Parkovné v približne rovnakých sumách návštevníci platia pred detskou nemocnicou, kardioústavom, onkoústavom.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001