Dnes je utorok 29. septembra 2020. Sviatok má Michal/Michaela zajtra má sviatok Jarolím .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow TASR: UNLP a UPJŠ prehĺbia spoluprácu v medicínskom výskume
TASR: UNLP a UPJŠ prehĺbia spoluprácu v medicínskom výskume Formátovať pre tlač

04 jún 2014    

Uverejnené: 24.04.2014

Zmluvu o partnerstve, spoločnom postupe a vzájomnej spolupráci pri vedeckom výskume dnes podpísali košická Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice (UNLP) a Univerzita Pavla  Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ). Jej napĺňanie by malo priniesť zvýšenú kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti, spoločne realizovaného klinického a experimentálneho výskumu, ako aj využívania poznatkov vedy a výskumu v lekárskej praxi.

      "Podpísanie zmluvy svedčí o spoločnom koordinovanom postupe pri úspešnom uchádzaní sa o projekty v rámci operačného programu Výskum a inovácie, čo môže založiť nový trend moderného medicínskeho výskumu realizovaného medzirezortne medzi univerzitou a univerzitnou nemocnicou," uviedol rektor UPJŠ Ladislav Mirossay. Dodal, že bez účasti zdravotníckeho zariadenia na aplikácii inovácií do liečebno-preventívneho procesu si skutočný aplikovaný výskum v medicíne ani nevie predstaviť.
      Obe zmluvné strany sa tak dohodli na spoločnom postupe pri získavaní, realizácii a udržateľnosti vedecko-výskumných a iných rozvojových projektov. Novej dohode pripisujú veľký význam z hľadiska budúcej spolupráce.
     
      Riaditeľ nemocnice Ladislav Rosocha pripomenul, že UNLP vlani získala od ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu osvedčenie o spôsobilosti vykonávať výskum a vývoj. Zároveň je jednou z mála nemocníc, ktorá môže aj reálne napĺňať toto poslanie, ktorého základným predpokladom je dobrá ekonomická situácia nemocnice. "Verím, že výskum a vzdelávanie podľa potrieb a požiadaviek praxe sú tým správnym smerom, ktorý nám v minulosti chýbal. Mám nádej, že sa to zmení a že naši lekári sa stanú súčasťou moderného výskumu spoločne s univerzitou. Sme otvorení pre ďalšie konkrétne projekty, kde pacient bude stredobodom záujmu," povedal Rosocha. Podľa neho bude na lekároch, výskumných pracovníkoch a vysokoškolských učiteľoch aby naplnili spoločný zmluvný rámec.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001