Dnes je štvrtok 1. októbra 2020. Sviatok má Arnold zajtra má sviatok Levoslav .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow RÁDIO LUMEN: Moderný 6-podlažný urgentný príjem slávnostne otvorili v UN L. Pasteura Košice
RÁDIO LUMEN: Moderný 6-podlažný urgentný príjem slávnostne otvorili v UN L. Pasteura Košice Formátovať pre tlač

30 jún 2014    

Vysielané: 19.5.2014, 17:30, Infolumen

Monika Majerová, moderátorka: "Nový urgentný príjem s modernou 6-podlažnou budovou dnes slávnostne otvorili v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura v Košiciach. Projekt zahŕňajúci aj nákup špičkových lekárskych prístrojov mal celkový rozpočet takmer 26,5 milióna eur. Spolufinancovala ho Európska únia. Výstavba pavilónu urgentného príjmu s operačnými sálami a pristávacou plochou pre vrtuľníky začala vo februári 2012. Realizovala sa podľa najnovších noriem a prísnych kritérií z hľadiska energetickej hospodárnosti a čistoty prostredia. Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská konštatovala, že modernizácia, ktorou prešiel urgentný príjem, je predpokladom vyššej kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti."

Zuzana Zvolenská (nom. Smeru-SD), ministerka zdravotníctva: "V rámci  možností napríklad aj pristavenia heliportov tu nájdeme to najlepšie, čo v urgentnej medicíne skutočne sa dá poskytnúť. Takže veľmi sa teším a som rada, že je to jeden z ďalších projektov, ktoré sme vybudovali za posledné roky, za programového obdobia vlastne z európskych peňazí a veľmi sa teším, že naše rokovania ďalej pokračujú a sme jedna z mála krajín, ktorá uspieva na pôde Bruselu a pravdepodobne budeme môcť použiť aj naďalej peniaze aj do zdravotníctva, pre nás sú veľmi dôležité."

Monika Majerová: "Projekt však sprevádzajú aj podozrenia z manipulácie tendra na výstavbu pavilónu. Polícia zistila porušenie zákona pri verejnom obstarávaní, pričom malo dôjsť k neoprávnenému prospechu vopred dohodnutej osobe. Verejné obstarávanie pre nemocnicu zabezpečovala firma Pro-Tender, víťazom na dodávku prác sa ešte za bývalého vedenia nemocnice stala spoločnosť PKB Invest. Polícia podľa oznámenia z mája minulého roka obvinila z machinácií pri verejnom obstarávaní troch ľudí vrátane vtedajšieho konateľa firmy Pro-Tender. Vyšetrovanie kauzy stále pokračuje. Ministerka Zvolenská sa priamo nevyjadrila k otázke hrozby vrátenia peňazí z eurofondov v prípade súdneho potvrdenia machinácií pri tendri."

Zuzana Zvolenská: "Ja neviem žiadne nejaké prejudikácie k tomuto povedať, takže v tejto chvíli vieme len toľko, že sa nám podarilo, boli uznané všetky faktúry, financovanie prebehlo, 26,5 milióna z Európskej únie sme dostali na tento nádherný projekt a bude slúžiť našim pacientom."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 30 jún 2014 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001