COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow RÁDIO REGINA: Košická univerzitná nemocnica má nový urgentný príjem
RÁDIO REGINA: Košická univerzitná nemocnica má nový urgentný príjem Formátovať pre tlač

30 jún 2014    

Vysielané: 19.5.2014, 17:00; Žurnál Rádia Regina
Redaktorka: Tonka Dešková

Peter Béreš, moderátor RTVS: "Košická univerzitná nemocnica má nový urgentný príjem, ktorého výstavba stála 26,5 milióna eur. V modernej 6-podlažnej budove s pristávacou plochou pre záchranárske vrtuľníky je pripravených 114 nových lôžok. Pacientom má začať slúžiť na budúci mesiac."

Tonka Dešková, redaktorka RTVS: "Prevažná väčšina financií na výstavbu nového pavilónu pochádza z eurofondov a konečná suma zahŕňa aj 6,5 milióna eur na nákup špičkových lekárskych prístrojov. Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská."

Zuzana Zvolenská (nom. Smeru-SD), ministerka zdravotníctva: "Je to jedna z najväčších stavieb v rámci budovania urgentov. Pre mňa je podstatné, že za tie peniaze sa to podarilo vybudovať, máme to tu pre pacientov a dokázali sme im poskytnúť najlepšiu zdravotnú starostlivosť."

Tonka Dešková: "Košická Univerzitná nemocnica si v tomto roku pripomína 90. výročie svojho vzniku a aj keď prístrojové vybavenie vylepšovala priebežne, v rámci priestorov za európskym štandardom doteraz zaostávala. Predseda Výboru Národnej rady pre zdravotníctvo Richard Raši."

Richard Raši (Smer-SD), predseda Výboru NR SR pre zdravotníctvo: "Vyliečený pacient je ten, ktorý sa vracia do domáceho prostredia v takom stave, v akom pred chorobou alebo úrazom a na to potrebujete nielen kvalitný personál a výborné operačné postupy, ale aj prostredie, ktoré je pre neho príjemné. V porovnaní s priestormi, kde boli pacienti doteraz, prichádza naozaj európska kvalita."

Tonka Dešková: "Nové priestory vidia ako najväčší prínos aj lekári. Primár oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny Peter Beluš."

Peter Beluš, primár oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny: "Tam sme mali jednu halu kde boli pacienti vedľa seba a toto je boxový systém. Je to dôležité z hľadiska hygienicko-epidemiologického režimu, že sa nákaza neprenáša bezprostredne z pacienta na pacienta. A z heliportu sa pacient dostane priamo výťahom na oddelenie, kdežto predtým sa musel z heliportu pomocou sanitky doviezť. Čiže je to jednoduchšie, rýchlejšie, efektívnejšie."

Tonka Dešková: "Starý urgentný príjem chce nemocnica opraviť. Bude to však náročné, pretože ide o historickú budovu. Riaditeľ Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura Ladislav Rosocha."

Ladislav Rosocha, riaditeľ Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura: "Nie je rozhodnuté čo, ale mojou snahou bude napred ju opraviť, potom zvážiť čo najlepší krok, preložiť tam nejaké oddelenie."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 30 jún 2014 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001