Dnes je štvrtok 1. októbra 2020. Sviatok má Arnold zajtra má sviatok Levoslav .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow NOVÝ ČAS: Komfort za 26,5 milióna eur
NOVÝ ČAS: Komfort za 26,5 milióna eur Formátovať pre tlač

30 jún 2014    

Uverejnené: 20.5.2014
Zdroj: TASR

Nový urgentný príjem spĺňa svetové kritériá

V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura v Košiciach otvorili v pondelok nový urgentný príjem s modernou šesťpodlažnou budovou. Náklady spolu s vybavením vyčíslili na takmer 26,5 milióna eur. Projekt spolufinancovala Európska únia 85 percentami, zvyšok doplatil štát.

Podľa riaditeľa nemocnice Ladislava Rosochu predstavujú nové priestory a vybavenie nielen európsku, ale aj svetovú kvalitu. ,,Je to skutočne prínos pre našich pacientov, nehovoriac o  určitom komforte pre našich lekárov a zdravotnícky personál, ktorý si to určite zaslúži. Plný chod tejto kliniky chceme spustiť začiatkom júna," povedal. Pod jednou strechou nového urgentného pavilónu sú traumatologické ambulancie aj lôžková časť Kliniky úrazovej chirurgie, pracoviská Kliniky rádiodiagnostiky a nukleárnej medicíny, Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny a operačný trakt. V suteréne budovy je technické zázemie, na prízemí sú urgentné ambulancie, moderný CT prístroj, röntgenové a ultrazvukové pracovisko. Na 1. a 2. poschodí sú lôžkové oddelenia Kliniky úrazovej chirurgie.

Všetky izby pacientov majú vlastné hygienické zariadenia a na každom podlaží je kúpeľňa pre imobilných. Lôžka pacientov na Jednotke intenzívnej starostlivosti a Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny, ktoré sa nachádza na 3. poschodí, sú oddelené presklenými stenami s integrovanými žalúziami. Štyri operačné sály sú umiestnené pod heliportom. Počítačová tomografia na prízemí je najmodernejším CT prístrojom na Slovensku, napriek nízkej dávke žiarenia má vysokú rozlišovaciu schopnosť. Prístrojom je možné vyšetrovať pacientov s váhou až do 227 kilogramov.

Text k FOTO:
Primár Kliniky úrazovej chirurgie doc. Theodoz Molčányi predstavuje jednu z nových operačných sál.

 

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001