Dnes je štvrtok 1. októbra 2020. Sviatok má Arnold zajtra má sviatok Levoslav .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow NOVÝ ČAS: Dieťa šťasteny?! Malá Blanka (8) padla do 40-metrovej priepasti, ako zázrakom prežila!
NOVÝ ČAS: Dieťa šťasteny?! Malá Blanka (8) padla do 40-metrovej priepasti, ako zázrakom prežila! Formátovať pre tlač

10 júl 2014    

Uverejnené:17.6.2014
Auori: kz, iglu

O život dievčatka sa rozbehla náročná záchranná akcia. (Ilustračné foto)

Šťastie v nešťastí. Tretiačka Blanka (8) z Tatranskej Štrby prežila pád z takmer 40-metrovej výšky. S otcom bola na výlete v Prielome Hornádu, kde sa na lesnom chodníku nešťastne pošmykla a padala dolu strminou plnou skál. Hoci utrpela ťažký úraz hlavy, hrudníka, brucha i nohy a leží v košickej univerzitnej nemocnici na ARO, lekári sú optimistickí.

Mal to byť krásny nedeľný výlet ocka s dcérkou. Na pravé poludnie však Blanka spadla do rokliny na začiatku Prielomu Hornádu, zhruba 200 metrov od Letanovského mlyna. Bezmocnosť otca po tom, čo zletela do 40-metrovej strminy, si možno len ťažko predstaviť. Ihneď sa rozbehla náročná záchranná akcia.

Kým Blanka dopadla do plytkej vody Hornádu, niekoľkokrát sa poudierala o skaly na svahu. Autor - anc

Keďže vrtuľník mohol pristáť až pri bývalej osade, záchranári museli zísť s nosidlami až k Hornádu. "Odtiaľ dievčatko zafixované vo vákuovom matraci na nosidlách prenášali až k vozidlu, ktoré zranenú previezlo k vrtuľníku. Zásah celkovo trval až 95 minút," uviedol náčelník Horskej záchrannej služby Slovenský raj Dušan Leskovjanský. Podľa jeho slov to bol tohto roku najťažší zásah. Podobný mali aj pred rokom na začiatku leta, keď sa tiež dievčatko v tých miestach skotúľalo dolu svahom.

Podľa lekárov z univerzitnej nemocnice v Košiciach je Blanka z najhoršieho von. Po transporte bola v kritickom stave. Hneď ju operovali a teraz leží v umelom spánku na košickej klinike anestéziológie, ale už v stabilizovanom stave. Je to povzbudzujúce pre Blankiných rodičov, ktorí sú z celého nešťastia v zlom psychickom stave.

Mama, učiteľka na základnej škole vo Svite, pri dcérke strávila celý pondelok. Z udalosti sú zhrození aj jej kolegovia, pretože Blanka navštevuje tú istú školu, kde jej mamička učí. Jej spolužiaci včera odišli do školy v prírode, kam sa Blanka tiež veľmi tešila. Včera mala meniny, namiesto oslavy však ležala v nemocnici.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001