Dnes je utorok 29. septembra 2020. Sviatok má Michal/Michaela zajtra má sviatok Jarolím .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow TASR: Výročie založenia UNLP si pripomenú Kvapkou krvi
TASR: Výročie založenia UNLP si pripomenú Kvapkou krvi Formátovať pre tlač

11 júl 2014    

Uverejnené: 22.6.2014

Zamestnanci Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice (UNLP) si darovaním krvi pre pacientov symbolicky pripomenú 24. jún 1924, kedy bola založená Štátna nemocnica v Košiciach na Rastislavovej ulici. Urobia tak najbližší utorok, 24. júna, presne v deň okrúhleho jubilea nemocnice, a to v spolupráci s Národnou transfúznou službou v Košiciach (NTS).
      
Dobrovoľným darovaním krvi chcú pracovníci nemocnice preukázať, že sú užitoční pre spoločnosť nielen priamo pri výkone svojej profesie, ale dokážu urobiť pre záchranu zdravia a životov svojich pacientov viac.
"Najmä v čase letných dovoleniek sa zásoby najcennejšej krvi rýchlo míňajú, preto by som bol rád, keby túto dobročinnú aktivitu našej nemocnice v spolupráci s NTS, podporili nielen naši zamestnanci, ale aj široká verejnosť. Darovanie krvi považujem za prospešnú a humánnu pomoc ľuďom chorým, po úrazoch i transplantáciách," vyzýva riaditeľ UNLP Košice Ladislav Rosocha.
Medzi prihlásenými zamestnancami sú pravidelní darcovia krvi, ale tiež prvodarcovia. Odberové miesta v areáli UNLP Košice budú k dispozícii od 8.00 h na Rastislavovej ulici v mobilnej jednotke NTS, Pavilón zdravia (XXVIII. pavilón), 1. poschodie a na Triede SNP na pracovisku NTS na prízemí poliklinickej časti UNLP Košice.
Oslavy zrodu nemocnice pred 90 rokmi, v pravom zmysle, prepuknú na jeseň, kedy sú naplánované viaceré zaujímavé podujatia nielen vnútri nemocnice, ale i mimo nej.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001