Dnes je utorok 17. júla 2018. Sviatok má Bohuslav zajtra má sviatok Kamila .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností

    


Domovská stránka arrow web arrow Udialo sa... arrow Deň zdravia s UNLP Košice sa stretol s mimoriadnym záujmom
Deň zdravia s UNLP Košice sa stretol s mimoriadnym záujmom Formátovať pre tlač

27 november 2014    

Medzi úspešné sprievodné podujatia osláv 90. výročia vzniku Štátnej nemocnice
v Košiciach v réžii Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP), patril aj deň prevencie zdravia obyvateľstva. Verejnosť si mohla otestovať svoje zdravie a bezplatne získať dôležité informácie o svojom zdravotnom stave až v ôsmich medicínskych oblastiach na jednom mieste. Špecialisti UNLP poskytovali odborné poradenstvo v oblastiach kardiológia, neurológia, urológia, rehabilitácia, dermatovenerológia, stomatológia, oftalmológia, nechýbali merania tlaku a cukru. V obchodnom centre na Toryskej ulici konzultovalo s medicínskymi odborníkmi jubilujúcej nemocnice svoj zdravotný stav takmer 600 ľudí.


„Našou prioritou je neformálnym spôsobom sprístupniť a priblížiť ľuďom priamy kontakt s lekárom, aby si uvedomili, že prevencia je prvoradou cestou k zdraviu a v konečnom dôsledku je aj lacnejšia ako samotná liečba. Vysoký záujem verejnosti na tomto podujatí je pre nás výzvou a v budúcnosti plánujeme podobné akcie opakovať,“
zdôraznil riaditeľ UNLP Košice MUDr. Ladislav Rosocha, MPH.

Image

Záujem verejnosti sa sústredil najmä na merania vnútroočného tlaku spojené s poradenstvom lekárov Očného oddelenia v súvislosti s výskytom glaukómu (zeleného zákalu). Plné ruky práce mali aj lekári Kliniky dermatovenerológie, ktorí sa zamerali na kontrolu znamienok dermatoskopom.

Image
Najväčší záujem bol o kontrolné merania tlaku a cukru spojené s radami lekárov z I. internej kliniky. Návštevníci neobišli ani lekárov Urologického oddelenia, s ktorými otvorene hovorili o svojich urologických ťažkostiach - benígna hyperplázia prostaty (zväčšenie prostaty), erektilná dysfunkcia (poruchy erekcie), inkontinencia moču (mimovoľný únik moču u žien, mužov).

Image
Užitočné odporúčania k rehabilitačnej liečbe pre pacientov s bolesťami chrbta a pre pacientov po náhlej cievnej mozgovej príhode poskytli fyzioterapeuti z Oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.

Image
Mimoriadnym prínosom boli rady špecialistu Neurologickej kliniky, zamerané na cievnu mozgovou príhodu, o ktorej má verejnosť stále málo informácií.

Image
Deň zdravia spestrila výstava prác pacientov po náhlej cievnej mozgovej príhode. Výtvarné práce sú výsledkom ergoterapie, ktorú s pacientmi realizujú odborníci na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.

Image
Dôležité medzníky, v súčasnosti druhej najväčšej nemocnice na Slovensku, od jej vzniku po súčasnosť, priblížila fotodokumentácia z archívu UNLP Košice.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 02 december 2014 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001