Dnes je utorok 17. júla 2018. Sviatok má Bohuslav zajtra má sviatok Kamila .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Udialo sa... arrow UNLP Košice získala darom moderné novorodenecké vozíky
UNLP Košice získala darom moderné novorodenecké vozíky Formátovať pre tlač

23 marec 2015    

Obe Neonatologické oddelenia Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice (UNLP) dostali do daru špeciálne dizajnové novorodenecké vozíky. Vďačia sa to dobročinnému projektu spoločnosti Hyundai. Praktické vozíky predstavujú pre nemocničný personál,
ale aj pre mamičky vítanú pomoc.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Úlohu kmotričiek prevzali televízna moderátorka Aneta Parišková a basketbalistka Zuzana Žirková z Good Angels Košice. Po pokrstení vozíkov detskými cumlíkmi, dali bábätkám aj symbolické vodičské preukazy. Mamičkám, nemocničnému personálu, ako aj  všetkým, ktorí nezabúdajú na tých najmenších, adresovali veľa srdečných pozdravov. Partnerom projektu je zdravotnícka spoločnosť Vitamed.

„Vozíky budú prevážať to najcennejšie – budúcu generáciu, ktorá len vstupuje do života, a určite si všetci želáme, aby sa na tomto svete od prvej chvíle cítila bezpečne. A ak sa láska mamičiek a starostlivosť nášho personálu snúbia s bezpečnosťou, môžem povedať, že vozíky s novorodencami budú v dobrých rukách. Ďakujem všetkým, ktorí túto dobročinnú myšlienku podporujú," povedal MUDr. Milan Maďar, riaditeľ UNLP Košice.

„Mobilné novorodenecké vozíky s moderným dizajnom budú prínosom nielen pre mamičky, zdravotníkov, ale najmä pre naše novorodeniatka, pretože doposiaľ sme na oddelení používali najmä fixné jednomiestne postieľky. Nové vozíky nám umožnia individuálny prístup aj prevoz bábätiek, u ktorých sú žiaduce opakované odborné vyšetrenia. Vzhľadom k tomu, že úzko spolupracujeme aj s traumacentrom, praktické a pohodlné premiestňovanie bábätiek je pre nás veľkým prínosom,“ uviedla MUDr. Božena Pšeničková, CSc., primárka Neonatologického oddelenia, pracovisko Rastislavova 43.

"V našej pôrodnici sa narodí ročne najvyšší počet novorodencov zo všetkých pôrodníc Východoslovenského regiónu. Tieto veľmi pekné a praktické postieľky pre novorodencov umožnia väčšiemu počtu rodičiek prežiť komfortnejšie prvé hodiny so svojím bábätkom na pôrodnej sále, kde je matkám po pôrode dieťa priložené "koža na kožu" a uložením bábätka do mobilnej postieľky môže tak ona, ako aj otec prítomný pri pôrode, prežiť spolu so svojím potomkom prvé hodiny jeho života. Komfortne budú zároveň novorodenci z pôrodnej sály spolu s matkou premiestnení do izieb na oddelení šestonedelia. Špeciálne vozíky určite využijeme aj na bezpečný transport bábätka do špecializovaných ambulancií, v prípade ak dieťa potrebuje špecializované konziliárne vyšetrenie,“ povedala MUDr. Jaroslava Capová, primárka Neonatologického oddelenia, pracovisko Trieda SNP 1.

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice je druhým najväčším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti na Slovensku. Všetky pracoviská sú kvalitné a na východnom Slovensku jedinečné: napr. Združená tkanivová banka, Neurochirurgická klinika, Oddelenie hematológie a onkohematológie, Transplatačné centrum a Replantačné centrum. 

Vďaka Európskym štrukturálnym fondom sa UNLP podarilo vložiť veľkú investíciu do inovácie slovenskej úrazovej chirurgie a do poskytovania urgentnej zdravotnej starostlivosti, ktorá pozitívne mení kvalitu poskytovania zdravotníckych služieb obyvateľstvu celého regiónu (pre cca 1,5 mil. obyvateľov). UNLP je držiteľom osvedčenia pre výskum a vývoj a má ambíciu realizovať viaceré medicínsky orientované výskumné projekty.

UNLP za rok vykoná viac než 50-tisíc hospitalizácií na 1356 lôžkach. Má 33 lôžkových klinických pracovísk prakticky všetkých medicínskych odborností v dvoch nemocničných areáloch. Ročne vykonáva takmer 700-tisíc ambulantných vyšetrení v 230-tich špecializovaných ambulanciách a poradniach a za rok sa v nej narodí približne 3000 detí.

FOTOGALÉRIA:

Image

Image
zľava: Aneta Parišková, Zuzana Žirková, MUDr. Božena Pšeničková, CSc., MUDr. Jaroslava Capová

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 02 apríl 2015 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001