COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je streda 20. januára 2021. Sviatok má Dalibor zajtra má sviatok Vincent .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Rekonštrukčné práce v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura napredujú v prospech pacientov
Rekonštrukčné práce v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura napredujú v prospech pacientov Formátovať pre tlač

02 marec 2016    

Začiatok roku 2016 sa na pracoviskách UN L. Pasteura Košice niesol v znamení rekonštrukcií financovaných zo štátneho rozpočtu. Viaceré z nich sú už ukončené, niektoré ešte trvajú a ďalšie sú v štádiu príprav.

Najviac finančných prostriedkov (vyše 430 tis. EUR s DPH) bolo investovaných do kompletnej výmeny okien v celej budove Chirurgického monobloku na Rastislavovej 43. Na piatich pracoviskách a chodbách sa vymenilo vyše 700 okien, vrátane vnútorných a vonkajších parapetov. Rekonštrukcia je kompletne ukončená a nové okná slúžia pacientom ako aj zamestnancom nemocnice.

Image
Kompletne zrekonštruovaných je aj 25 hygienických zariadení pre pacientov v oboch areáloch nemocnice, nové umývadlá, misy a pisoáre sú v úprave antivandal.

Image
Vynovené WC, určené pre imobilných pacientov UN LP. 

V nízkej časti Polikliniky na Triede SNP bola stará nevyhovujúca podlahová krytina nahradená novým vysokokvalitným PVC. Okrem výmeny podlahy na oboch poschodiach i schodoch bol celý priestor vymaľovaný a zariadený novými lavičkami, ktoré boli zakúpené z vlastných prostriedkov nemocnice.

Image  Image

Ku novému vstupu Polikliniky na Triede SNP, ktorý bol zrekonštruovaný ešte koncom minulého roka, už vedú z parkoviska nové schody. Pôvodné kovové schodisko bolo nahradené betónovým.

Image  Image
Vľavo zrekonštruované schodisko pred vstupom do Polikliniky na Triede SNP 1, vpravo schodisko pred rekonštrukciou. 

„Aj napriek nepriaznivému počasiu, ktoré nám znemožňuje dokončenie úprav chodníka a rondelu, je schodisko funkčné a plne dostupné pre pacientov. Ukončenie stavených prác, ktoré vylepšia celkový vizuál vstupu nemocničnej budovy, z dôvodu dodržania technologických postupov, plánujeme na teplejšie mesiace,“ upresnil námestník riaditeľa UN LP pre technicko-prevádzkový úsek Ing. Branislav Ropek, MPH.

Ďalšou z realizovaných investičných akcií je výmena výťahu „F“ vo výškovej budove na Triede SNP. Predpokladaný termín uvedenia do prevádzky je 21.3.2016.  Plánovaná je aj výmena všetkých výťahov v budove Chirurgického monobloku na Rastislavovej 43.

„Všetky realizované stavebné úpravy prispeli a prispejú k vyššiemu komfortu pre našich pacientov, návštevníkov a zamestnancov. Lepší stav a vzhľad nemocničných priestorov v konečnom dôsledku prispeje k úspore z ich prevádzky,“ zhodnotil riaditeľ UN L. Pasteura Košice MUDr. Milan Maďar, MPH.
 
Financie na tieto rozsiahle úpravy, poskytlo UN LP Ministerstvo zdravotníctva SR ako viazané kapitálové výdavky zo štátneho rozpočtu v celkovej výške 1,8 mil Eur.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 07 marec 2016 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001