COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 25. februára 2021. Sviatok má Frederik/Frederika zajtra má sviatok Viktor .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Dermatológovia UN L. Pasteura zaznamenali rekordný počet záujemcov o vyšetrenie znamienok
Dermatológovia UN L. Pasteura zaznamenali rekordný počet záujemcov o vyšetrenie znamienok Formátovať pre tlač

18 máj 2016    

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice (UN LP) sa každoročne aktívne zapája do preventívnej akcie v rámci Európskeho dňa melanómu. Cieľom je zachytiť prípadné zhubné nádory kože
v ich čo najskorších štádiách a počet záujemcov o tento druh vyšetrenia z roka na rok rastie. Počas tohtoročnej dvojdňovej preventívnej akcie navštívil ambulancie dermatológov UN LP Košice rekordný počet záujemcov.
Preventívne vyšetrenie kože bez spoplatnenia využilo 233 ľudí, z nich 66 získalo od odborníkov odporúčanie na chirurgické odstránenie podozrivých znamienok.
Dermatológovia zachytili aj 4 pravdepodobné melanómy a 3 bazocelulárne karcinómy. 

Image
MUDr. Andrea Nestorová z Kliniky deramatovenerológie realizuje dermatoskopické vyšetrenie počas preventívnej akcie.

„Rakovina kože patrí medzi ochorenia, ktoré majú výnimočne dobré vyhliadky na vyliečenie, ak sa nádor zistí včas a adekvátne sa lieči. Šanca na vyliečenie tzv. nemelanómovej rakoviny je až 95%“, ozrejmil význam preventívnej akcie primár Kliniky dermatovenerológie UN LP MUDr. Tomáš Kampe.

Dermatológovia v rámci akcie vyšetrili už existujúce znamienka a iné kožné útvary, ktoré sa pacientom zdali podozrivé, no zároveň ich pozornosť smerovali aj na najvýznamnejší rizikový faktor zodpovedajúci za alarmujúci vzostup zhubných nádorov kože.

„Asi žiadne iné rakovinové ochorenie nemožno tak jednoznačne spájať so životným štýlom a nadmernou túžbou po opálenej pleti ako rakovinu kože. Koža nezabúda a ak ju chronicky poškodzujeme už od útleho detstva, hrozí riziko vzniku rakoviny kože vrátane jej najnebezpečnejšej formy – zhubného melanómu“, konštatoval primár MUDr. Kampe. 

Kampaň Euromelanoma Day odštartovala v roku 1999 v Belgicku a každoročne sa do nej zapája okolo 100 kožných lekárov z celého Slovenska.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 24 máj 2016 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001