Dnes je štvrtok 2. júla 2020. Sviatok má Berta zajtra má sviatok Miloslav .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow web arrow Udialo sa... arrow V kaplnke na Rastislavovej ulici sme UNLP Košice znovu zasvätili Panne Márii
V kaplnke na Rastislavovej ulici sme UNLP Košice znovu zasvätili Panne Márii Formátovať pre tlač

25 máj 2017    

Slávnostný akt sa konal pri príležitosti 100. výročia od začiatku zjavení Panny Márie vo Fatime. Jeho súčasťou boli okrem desiatok veriacich z radov pacientov či personálu aj študenti Strednej zdravotníckej školy Kukučínova, ktorí prispeli kultúrnym programom.

 Slávnostnú bohoslužbu odslúžil farár Miroslav Gira z farnosti Košice - Juh: „Keďže dnes je v kresťanskom kalendári sviatok Panny Márie - Pomocnice kresťanov a táto kaplnka je zasvätená práve jej, rozhodli sme sa spojiť odpustovú slávnosť so znovuzasvätením. Svätá omša bola rozšírená o spoločnú modlitbu ruženca a v závere bola modlitba zasvätenia sa Panne Márii. My katolíci si totiž tohto roku pripomíname 100. výročie zjavení vo Fatime. Teší nás, že pri tejto príležitosti boli v kaplnke účastní nie len ľudia z farnosti, ale aj pacienti a personál.“ Ako vysvetlil, zasvätenie sa týka hlavne ľudí, teda nie iba vecí. Dodal, že na celoslovenskej úrovni bude najbližšie zasvätenie 5. júla, teda na Sviatok svätého Cyrila a Metoda. 

Image
Foto: Dionýz Kiss 

Desiaty pavilón, ktorého súčasťou je aj spomínaná kaplnka, bol postavený už začiatkom 20. storočia. Špecifikom našej kaplnky je fakt, že tento priestor bol na svoje účely určený už jeho postavením (niektoré kaplnky vznikli až prerobením už existujúcich priestorov). V pavilóne pôsobili jedno obdobie aj sestry vincentky, ktoré sa v kaplnke modlili a starali sa o ňu. V povojnovom období bolo fungovanie kaplnky pozastavené, na svoje účely začala opäť slúžiť v 90-tych rokoch. 

Image
Foto: Dionýz Kiss

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 06 jún 2017 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001