Dnes je štvrtok 1. októbra 2020. Sviatok má Arnold zajtra má sviatok Levoslav .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow web arrow Udialo sa... arrow Polievkový festival 2017 vyhrala naša Mexická jeseň
Polievkový festival 2017 vyhrala naša Mexická jeseň Formátovať pre tlač

09 október 2017    

Najúspešnejšou polievkou tohto ročníka košického Polievkového festivalu bola Mexická jeseň uvarená  tímom Kliniky rádiodiagnostiky a nukleárnej medicíny UNLP Košice. Prvenstvo im svojimi hlasmi udelili samotní návštevníci festivalu. 40 litrov tejto delikatesy sa predalo v priebehu hodiny.

Image


Členovia polievkového tímu sa rozhodli práve pre túto polievku, nakoľko je jeseň a všetko mexické je známe svojou pikantnosťou. Hlavnou ingredienciou bolo množstvo zeleniny, ale tou, ktorá receptu dodala šmrc, bola fazuľka v paradajkovom náleve. Ako uviedla členka tímu Gabriela Belejová: „Na polievkový festival sme išli so skromnými očakávaniami, keďže sme sa súťažne zapojili prvýkrát. No získať zlatú varešku  (prvé miesto) považujeme za úspech a motiváciu prísť opäť o rok s novou polievkou a vylepšenými nápadmi.“

 

 Image

Náš súťažný tím uvaril 40 litrov svojej polievky, z ktorej  rozdal za spomínanú hodinu asi 300 porcií. Ako uviedla ďalšia členka tímu Jana Pavlová: „Je to pre nás ponaučením, na budúci rok uvaríme viac polievky. Najviac sme sa obávali, či bude polievka dostatočne teplá a či bude chutiť. Nakoľko sme skončili so 107 hlasmi na prvom mieste, Mexická jeseň chutila. Na záver sa chceme poďakovať aj kuchyni za ich pomoc najmä pri výpočte, koľko ingrediencii je potrebné na 40 litrov polievky kúpiť. 

Image

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 13 október 2017 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001