Dnes je štvrtok 1. októbra 2020. Sviatok má Arnold zajtra má sviatok Levoslav .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Udialo sa... arrow Bábätká na našich novorodeneckých oddeleniach sú vďaka novým monitorom dychu v ešte väčšom bezpečí
Bábätká na našich novorodeneckých oddeleniach sú vďaka novým monitorom dychu v ešte väčšom bezpečí Formátovať pre tlač

23 október 2017    

Od Nadácie Križovatka a VSH Development a.s. sme do daru dostali spolu 15 monitorov dychu BabySense II. Ďalší kus nám podaroval anonymný darca.  
Image
Foto: Dionýz Kiss

Vďaka týmto prístrojom budeme vedieť lepšie pomáhať deťom ohrozeným „Syndrómom náhleho úmrtia dojčiat SIDS.“ Ten ohrozuje novorodencov počas prvých mesiacov života, kedy u dieťaťa môže nastať nepravidelné dýchanie či dokonca úplná zástava dychu. Príčina syndrómu je doposiaľ nejasná, no na vzniku sa podieľa viacero rizikových faktorov, napríklad fajčenie matky počas tehotenstva či nižšia pôrodná hmotnosť. „Monitor pre kontrolu dychu zabezpečuje mamičkám pokojný spánok, keďže monitoruje dýchanie bábätka a pokiaľ príde k jeho zlyhaniu, upozorní na to zvukovým a svetelným signálom. Prístroj Babysense teda nemôže predísť nepravidelnému dychu či zástave, účinne a spoľahlivo ale kontroluje bábätko a varuje rodiča v prípade jeho ohrozenia,“ vysvetlila riaditeľka Nadácie Križovatka, Táňa Tomasch.

 Image
Foto: Dionýz Kiss

Za tieto dôležité prístroje sme veľmi vďačný aj spoločnosti VSH Development a.s. Ako uviedol Martin Saučin z tejto spoločnosti: „Projekt vnímame ako veľmi rozumne vynaložené peniaze a najmä ako financie použité na dobrú vec. Keďže podnikáme na území Košíc, chceli sme, aby prístroje dostala práve košická nemocnica.“

Image
Foto: Dionýz Kiss

Veľký prínos pre obe oddelenia vyzdvihla aj ich primárka MUDr. Iveta Kostelníková, ktorá uviedla, že vďaka monitorom budú bábätká po novom v ešte väčšom bezpečí.  Spolupráca medzi našou nemocnicou a nadáciou trvá od roku 2008, celkovo nám už darovali 43 monitorov dychu. Naše mamičky si môžu prístroj zapožičať aj na domáce použitie, túto možnosť už využilo takmer 400 rodičov.  

Image
Foto: Dionýz Kiss 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 26 október 2017 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001