Dnes je štvrtok 1. októbra 2020. Sviatok má Arnold zajtra má sviatok Levoslav .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Udialo sa... arrow Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice sa opäť zapojila do Svetového dňa psoriázy
Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice sa opäť zapojila do Svetového dňa psoriázy Formátovať pre tlač

27 október 2017    

Aj tento rok si dňa 29. októbra pripomíname Svetový deň psoriázy. Vyhlasuje ho medzinárodná federácia psoriatických organizácií IFPA zastupujúca viac ako 125 miliónov pacientov so psoriázou na celom svete a Svetová zdravotnícka organizácia. Pri tejto príležitosti sa UNLP Košice zapojila do Dňa otvorených dverí, ktorý zastrešuje Slovenská dermatovenerologická spoločnosť.

Image

Keďže termín Svetového dňa psoriázy pripadá tento rok na nedeľu, na našej Klinike dermatovenerológie sa Deň otvorerných dverí konal posledný pracovný deň týždňa– teda v piatok  27. októbra 2017. V tento deň sa mohli pacienti so psoriázou či rodinní príslušníci poradiť s lekármi o svojom ochorení, jeho stave a možnostiach liečby najmodernejšími cestami. Bezplatné konzultácie  využilo 44 ľudí.

Image

Cieľom Svetového dňa psoriázy je upozorniť na ochorenie, ktoré patrí k najrozšírenejším kožným chorobám na svete. "Na Slovensku ním trpí viac ako 110 tisíc pacientov. Negatívne ovplyvňuje nielen súkromný život, ale spôsobuje aj diskomfort v pracovnej či sociálnej oblasti. Závažné formy psoriázy, ktoré predstavujú asi 20 % všetkých foriem ochorenia, sú spojené aj so zvýšeným výskytom srdcovo-cievnych a metabolických komorbidít, ktoré zvyšujú celkovú chorobnosť a môžu sa podieľať na skrátení života pacientov. Pre mnohých bežných ľudí je však psoriáza stále neznámym ochorením. Preto chce kampaň upozorniť aj na fakt, že ochorenie nie je nákazlivé a pacienti s kožnými prejavmi nie sú infekční," uviedol primár kliniky Tomáš Kampe.  

 
Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 11 december 2017 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001