COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je štvrtok 28. januára 2021. Sviatok má Alfonz zajtra má sviatok Gašpar .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Vďaka spolupráci sme dokončili ďalšiu rekonštrukciu
Vďaka spolupráci sme dokončili ďalšiu rekonštrukciu Formátovať pre tlač

06 september 2018    

Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach dokončila ďalšiu rekonštrukciu, ktorá nie len zlepší podmienky na pobyt v nemocnici našim pacientom, ale ušetrí aj nemalé výdavky.

Image
Foto: Dionýz Kiss  

UNLP Košice sa snaží využívať rôzne formy a spôsoby zlepšenia prostredia a technického vybavenia priestorov nemocnice a preto hľadá stále nové formy spolupráce. Tento rok sa nám v letných mesiacoch podarilo v spolupráci s občianskym združením Spoločnosť pre kriticky chorých  zrealizovať spoločný projekt  v prospech pacientov ako aj samotných zamestnancov.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Na pracovisku Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny (ďalej KAIM) bola realizovaná kompletná výmena okien s cieľom zlepšenia tepelnoizolačných vlastnosti. Práce boli vykonané s cieľom zvýšenia  tepelnej  pohody  vnútorných priestorov,  čím sa podstatne zvýšil komfort pacientov,  zlepšili  sa pracovné  podmienky  personálu  a  je predpoklad  značnej  úspory  nákladov  na  tepelnú  energiu potrebnú na vykurovanie. Pôvodné oceľohliníkové okná bez tepelného mosta totiž vykazovali nadmernú netesnosť, čím dochádzalo k značným únikom tepla.

Image
Foto: Dionýz Kiss

„Veľká vďaka patrí okrem vedenia nemocnice, spomínanému združeniu a celému realizačnému tímu aj zamestnancom pracoviska, teda všetkým lekárom, sestrám, pomocnému personálu a pracovníčkam sekretariátu našej kliniky za to, že sa v sťažených podmienkach vedeli trpezlivo a precízne venovať pacientom, svojej práci a popritom aj pomocným aktivitám napomáhajúcim realizáciu celej akcie. Pevne veríme, že sa nám v dohľadnej dobe podarí v podobnom štýle aj rekonštrukcia ďalších častí nášho pracoviska,“ vyjadrila spokojnosť primárka KAIM, MUDr.  Jana Šimonová.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Náklady   na   realizáciu   predstavujú  finančnú čiastku 25 636,10 €  s  DPH, pričom finančná čiastka vo výške 13 826,06 €  s DPH  je hradená práve občianskym združením  Spoločnosť pre kriticky chorých.   

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 12 november 2018 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001