Dnes je sobota 8. augusta 2020. Sviatok má Oskar zajtra má sviatok Ľubomíra .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Pozvánky - Oznamy arrow Neurologická klinika Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach prešla veľkou rekonštrukciou
Neurologická klinika Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach prešla veľkou rekonštrukciou Formátovať pre tlač

07 november 2018    

Sme radi, že sa môžeme pochváliť ďalšou úspešne ukončenou rekonštrukciou, tentokrát neurologického pracoviska na Tr. SNP 1. Rekonštrukcie zrealizovala UNLP Košice v spolupráci s Občianskym združením pôsobiacim pri Neurologickej klinike. Potrebný materiál bol zakúpený z bežných finančných prostriedkov UNLP Košice.

Image
Foto: Dionýz Kiss

 V rámci stavebných a inštalačných prác boli okrem opráv izieb a zariadení na osobnú hygienu vymenené  aj rozvody elektroinštalácie vrátane nových svietidiel a vypínačov. Na izbách boli vymenené umývadla a batérie s doplnením nového obkladu a dlažieb. Celé pracovisko bolo vymaľované, a to vrátane obnovy náterov dverí, zárubní a vykurovacích telies.

„Najdôležitejšie bolo zrekonštruovanie a vybudovanie nových a bezbariérových sociálnych zariadení. Rovnako dôležitá bola aj prestavba spoločnej kúpeľne na bezbariérovú, nakoľko  veľa našich pacientov má poruchy hybnosti, alebo sú úplne imobilní. Táto rekonštrukcia zlepší pracovné prostredie personálu kliniky a veríme, že príjemné prostredie a väčší komfort pacientov prispeje aj k zlepšeniu ich zdravotného stavu,“ uviedla zástupkyňa prednostky, MUDr. Lenka Josayová.

Image
Foto: Dionýz Kiss

 

Neurologická klinika sa zameriava napríklad na liečbu cievnych mozgových príhod, Parkinsonovej choroby a jej príbuzných ochorení, epilepsie, porúch spánku, na liečbu demyelinizačných ochorení- hlavne sclerosis multiplex a ďalších ochorení nervového systému. Disponuje spolu 44 bežnými lôžkami a 6 lôžkami v časti JIS. Ročne je tu hospitalizovaných vyše 1 500 pacientov a ďalších vyše 28 000 ľudí je vyšetrených ambulantne.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Ako uviedla prednostka kliniky prof. MUDr. Zuzana Gdovinová, CSc.: „Mnohé z ochorení, ktoré u nás liečime,  žiaľ vedú aj k zhoršenej hybnosti pacientov a preto bezbariérové priestory a dostupnosť sociálnych zariadení je pre nich jedna z kľúčových podmienok dosiahnutia čo najväčšej samostatnosti a tým aj kvality života počas hospitalizácie. Na našom pracovisku poskytujeme akútnu starostlivosť pacientom s cievnymi mozgovými príhodami, kde sme splnili náročné kritériá stanovené European Stroke Organisation (ESO), za čo sme získali v roku 2018 diamantové ocenenie ESO. Odvtedy sme rozšírili túto starostlivosť o logopedickú starostlivosť pre pacientov s cievnymi mozgovými príhodami a rozšírili sme tiež možnosti rehabilitácie v spolupráci s Oddelením rehabilitácie a fyzioterapie.“

Pracovisko poskytuje v spolupráci s Neurochirurgickou klinikou všetky typy liečby hlbokou mozgovou stimuláciou, teda liečbu Parkinsonovej choroby, tremoru a dystónie a venuje sa diferenciálnej diagnostike záchvatových stavov a epilepsie. Ako jedno z mála pracovísk na Slovensku realizuje videoEEG monitoring a má certifikované laboratórium pre diagnostike porúch spánku a bdenia. Na klinike je tiež druhé najväčšie centrum pre liečbu sclerosis multiplex.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 12 november 2018 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001