Dnes je nedeľa 31. mája 2020. Sviatok má Petronela/Petrana zajtra má sviatok Žaneta .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
Pacientov UNLP Košice opäť potešila krásna hudba Formátovať pre tlač

27 február 2019    

 O umelecký zážitok v priestoroch našej nemocnice sa opäť postarali mladí talentovaní umelci, tentokrát v zložení Ján Bogdan a Erik Jámbor. Pacientom na Klinike hematológie a onkohematológie zahrali skladby od skladateľov J.S.Bach, F. Mendelssohn-Bartholdy, Ch. Gounod a ďalších. 

Image

Ján Bogdan začal hrať na violončelo vo veku 5 rokov. Už v 8 rokoch sa stal študentom Košického konzervatória, neskôr pokračoval v štúdiu vo Viedni a v súčasnosti pôsobí na Buchmann-Mehta School of Music University Tel Aviv v Izraeli. Od svojich siedmych rokov získal mnoho ocenení na národných a medzinárodných súťažiach, od roku 2015 je členom poroty medzinárodnej sútaže Talents for Europe. Svoj prvý koncert v našej nemocnici odohral ešte v roku 2017, keď u nás ležala mama jeho dobrej kamarátky:  „Toto vystúpenie bolo pre mňa osobne aj takou spomienkou na ňu, pretože nás presne pred rokom vo februári opustila."  Koncert sa konal na Klinike hematológie a onkohematológie a aj keď sa toto prostredie líši od bežných koncertných sál, publikum bolo o to vďačnejšie. „Či je to koncert v La Scale pre 2000 ľudí alebo takýto na oddelení v nemocnici, pre mňa je to vždy tá istá zodpovednosť. Tieto koncerty sú veľmi výnimočné, špecifické, emotívne a človek sa preto snaží ešte viac vložiť do hudby a odovzdať ju ľudom, ktorí počúvajú. Zo skúsenosti viem, že títo ľudia sú veľmi vďační poslucháči a na druhej strane tiež viem, že to my interpreti sme vďační, že si nás vypočujú, že im tu vôbec môžeme hrať a že nám naše zdravie dovoľuje robiť to, čo milujeme. Preto sa veľakrát stalo, že aj keď sme prišli my povzbudiť ich, oni zároveň svojou bojovnosťou a úsmevmi povzbudili nás. Pre mňa osobne a myslím, že aj pre mojich spoluhráčov, si koncerty v nemocnici získali špeciálne miesto v živote a verím, že sa nám do budúcna podarí zorganizovať aj ďalšie,"  dodal Ján.

Image

Erik Jámbor sa narodil v Košiciach a na klavíri začal hrať ako 13-ročný. Pôvodne vyštudovaný mechanik počítačových sietí pokračoval v štúdiu na konzervatóriu v Košiciach a neskôr na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, kde študoval hru na klavíri a komornú hru. Zúčastnil sa klavírnej súťaže Beethovenov Hradec a súťaže v klavírnej hre a v komornej hudbe študentov slovenských konzervatórií, kde získal viaceré ocenenia. Vystupuje na rôznych hudobných festivaloch, bol členom klavírneho kvarteta GEMME, jazzového orchestra Bratislava Hot Serenaders a momentálne sa venuje pedagogickej a korepetítorskej činnosti na Konzervatóriu v Košiciach.

Image

Mladým talentom ďakujeme za krásny a nezabudnuteľný zážitok a tešíme sa na ich ďalšie vystúpenie.  

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 03 apríl 2019 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001