COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je piatok 4. decembra 2020. Sviatok má Barbora zajtra má sviatok Oto .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Udialo sa... arrow Detičky na novorodeneckých oddeleniach UNLP Košice dostali krásne háčkované darčeky
Detičky na novorodeneckých oddeleniach UNLP Košice dostali krásne háčkované darčeky Formátovať pre tlač

30 apríl 2019    

Vďaka benefičnému háčkovaniu budú detičky na našich neonatologických oddeleniach v teple vďaka farebným dečkám a háčkované chobotničky im budú pripomínať pupočnú šnúru v mamkinom brušku. Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice totiž do daru dostala množstvo praktických darčekov.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Vďačíme za to desiatkám dobrovoľníčok pod vedením autorky nápadu Silvie Lukačínovej, ktoré usilovne uháčkovali spolu 55 diek a asi 120 chobotníc.  „Tento rok sme sa rozhodli uháčkovať najmä deky, no niektorým ženám sa minuloročné háčkovanie chobotníc natoľko zapáčilo, že nám v priebehu roka posielali aj tie. Čas potrebný na uháčkovanie jednej deky závisí od jej veľkosti a samozrejme aj od šikovnosti každej z nás. Takú menšiu, napríklad veľkosti 60 na 60 centimetrov, vieme uháčkovať za 8 až 10 hodín. Farbu si každý vyberá sám, deti v prvých rokov uprednostňujú ružovú a červenú farbu, pretože im pripomína bruško a teda na túto farbu sú zvyknuté ešte pred pôrodom," spresnila autorka.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Nápad na takéto háčkovanie dostala pri surfovaní po internete. Túto krásnu myšlienku jej pomohli zrealizovať Košické kultúrne centrá- K13. „Háčkovalo sa u nás v Kulturparku koncom marca počas jedného dňa. Zapojila sa vyše stovka žien z rôznych miest východného Slovenska. Niektoré ženy už na podobnej akcii boli, privítali sme však aj také, ktoré si prišli háčkovanie vyskúšať po prvýkrát," uviedla PR manažérka K13 Gabriela Mišurová.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Z nových darov sa teší aj primárka neonatologických oddelení UNLP Košice MUDr. Iveta Kostelníková: „Sme veľmi radi, že sme sa opäť stali súčasťou tohto projektu. Dečky sú veľmi užitočné, pretože teplo je pre bábätká nesmierne dôležité. Taktiež u nás nájdu uplatnenie aj chobotničky, ktoré  pomôžu mnohým detičkám, aby sa cítili bezpečne. V našej nemocnici sa ročne narodí asi 3000 detí a z toho sa približne 200 narodí predčasne. Chápadla chobotničiek odvedú pozornosť týchto detí od prístrojov a deti sú potom pokojnejšie."

Všetkým, ktorí sa zapojili do druhého ročníka háčkovania pre UNLP Košice, zo srdca ďakujeme a tešíme sa na ďalší ročník.     

Image
Foto: Dionýz Kiss

Image
Foto: Dionýz Kiss

Image
Foto: Dionýz Kiss

Image
Foto: Dionýz Kiss

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 30 apríl 2019 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001