COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Udialo sa... arrow Zrekonštruovali sme Kliniku stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie
Zrekonštruovali sme Kliniku stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie Formátovať pre tlač

07 november 2019    

Rozsiahla rekonštrukcia kliniky, ktorá sídli v pamiatkovo chránenej budove, trvala tri mesiace. Súčasťou opráv bola aj výmena okien, ktoré sú vzhľadom k hodnote budovy replikami tých pôvodných.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Opravou prešlo 6 lôžkových izieb, chodba, zariadenia na osobnú hygienu  pre pacientov a personál ako aj všetky priestory, ktoré tvoria zázemie lôžkového oddelenia, teda kuchynka na podávanie stravy, jedáleň, izba sestier či ošetrovňa. Súčasťou rekonštrukcie bola montáž nového  dorozumievacie zariadenie pacient - sestra  na všetkých lôžkových izbách aj na WC a v sprchách. Dôležitou súčasťou bola výmena okien, čo samozrejme zvyšuje komfort pacientov a personálu a keďže ide o objekt pamiatkovo chránený, sú replikou pôvodných okien.  Pacientom je po novom k dispozícii aj WIFI internet.

Ako uviedol vedúci úseku technických a prevádzkových činností Ing. Branislav Ropek: „Všetky priestory dostali nové keramické obklady, maľbu aj nátery, nové zriaďovacie predmety- teda umývadlá, WC, sprchy či vodovodné batérie. V neposlednej rade ku komfortu pacientov prispelo aj vybavenie oddelenia novým nábytkom, nové skrine pre pacientov, stoličky do jedálne a mnohé ďalšie."

Image
Foto: Dionýz Kiss

Klinika sídli v budove, ktorá bola postavená v 20. rokoch minulého storočia. V uvedenej budove bola v roku 1948 začatá výučba zubného lekárstva a tým vznikla Klinika zubného lekárstva. Na tejto klinike, za obdobie poskytovania zdravotnej starostlivosti, bolo ošetrených viac ako 1,5 milióna pacientov a počas uvedeného obdobia bolo vychovaných v pregraduálnom štúdiu viac ako 2,5 tisíc zubných lekárov. Mnohí z týchto absolvovali aj špecializované a certifikované vzdelávacie programy, čím sa stali vysokokvalifikovanými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. 

Image
Foto: Dionýz Kiss

„Vedenie kliniky chce touto cestou poďakovať vedeniu UNLP Košice za ústretový prístup počas realizovaných rekonštrukčných prác. Veríme, že výkony pracoviska v zdravotníckej, pedagogickej a vedecko-výskumnej činnosti presvedčia vedenie nemocnice ale i  nadriadené orgány podporiť rozvoj tejto kliniky aj naďalej tak, aby zapadla do kontextu progresívneho, moderného zdravotníckeho zariadenia," uviedol prednosta kliniky, MUDr. Andrej Jenča.

Celú opravu sme realizovali vlastnými zamestnancami a z vlastných prostriedkov. Náklady na rekonštrukciu predstavujú asi 65.000,- €.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 06 december 2019 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001