COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Udialo sa... arrow I. Stomatologická klinika bola zrekonštruovaná
I. Stomatologická klinika bola zrekonštruovaná Formátovať pre tlač

16 jún 2020    

Rekonštrukcia na I. stomatologickej klinike na Tr. SNP 1 bola realizovaná v lôžkovej aj ambulantnej časti. Práce boli realizované externe, hradené z kapitálových výdavkov v celkovej výške 76 000 €.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Lôžkovú časť kliniky tvorí 10 lôžok,  ktoré sú umiestnené na 9. poschodí lôžkového monobloku na Triede SNP 1. V tejto časti  boli rozšírené priestory pracoviska a vytvorili sa dve nadštandardné izby so samostatnými zariadeniami na osobnú hygienu. V ambulantnej časti, ktorá sa nachádza na poliklinike na Triede SNP 1 (3. - 6. poschodie), sa upravili priestory čakární a ambulantné boxy, do ktorých pribudlo 10 nových zubných súprav. Rozsiahlou opravou prešli aj podlahy v ambulantnej časti kliniky.  

Image
Foto: Dionýz Kiss

„Pacienti naším lekárom poslednú dobu ďakujú nielen za pomoc pri riešení ich zdravotných problémov, ale všimli si aj rozsiahlu rekonštrukciu a modernizáciu pracoviska. To nás veľmi teší.  Zabezpečili sme lepšie pracovné podmienky naším zamestnancom a skvalitnili poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre pacientov. Verím, že s investíciami sme neskončili, prekážky nás neodrádzajú, pretože nás zaujíma spoločný cieľ," uviedla prednostka kliniky MUDr. Silvia Timková.  

Image
Foto: Dionýz Kiss

I. stomatologická klinika Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice a LF UPJŠ vznikla odčlenením z pôvodnej Stomatologickej kliniky v roku 1974. V súčasnosti sa orientuje v liečebno-preventívnej a výskumnej činnosti na diagnostiku a liečbu parodontitis juvenilis, detské zubné lekárstvo, konzervačné zubné lekárstvo, protetiku, dentoalveolárnu chirurgiu a maxilofaciálnu chirurgiu (ústnu, čeľustnú a tvárovú chirurgiu). Klinika ročne ošetrí  viac ako 25 tisíc ambulantných pacientov a asi 2000 pacientov ako ústavná pohotovostná služba.   

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 06 júl 2020 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001