COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Tlačové správy arrow UNLP Košice otvorí novú nemocničnú lekáreň
UNLP Košice otvorí novú nemocničnú lekáreň Formátovať pre tlač

02 november 2020    

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice otvorí novú nemocničnú lekáreň vo svojom  areáli na Rastislavovej ulici. Pacientom bude k dispozícii začiatkom budúceho roka, prípravné práce sa už začali. Pôjde už o druhú nemocničnú lekáreň, prvá je umiestnená v objekte na Tr. SNP 1.

„Prvej nemocničnej lekárni tržby medzimesačne rastú. V súčasnosti sa pohybujú na úrovni 250-tisíc eur mesačne. Tržby z lekárne predstavujú zaujímavý zdroj príjmov, preto pracujeme na vybudovaní ďalšej  lekárne," vysvetľuje generálny riaditeľ UNLP Košice Vladimír Grešš. Vedenie nemocnice po vyhodnotení dostupných možností  schválilo, aby sa v prvej etape lekáreň zriadila v pôvodných priestoroch, kde kedysi sídlila súkromná lekáreň, teda v  Pavilón XIV v objekte na Rastislavovej ulici.

Lekáreň ako súčasť moderného manažmentu pacienta

Z analýzy UNLP Košice však vyplýva, že najvhodnejšie miesto pre verejnú nemocničnú lekáreň v areáli na Rastislavovej ulici je v blízkosti centrálneho vstupu. Prechádza tadiaľ viac než 90% pacientov, návštevníkov nemocnice a spájajú sa tu cesty zo všetkých oddelení či ambulancií, ktoré denne pacienti navštevujú.

Prečo sa vedenie rozhodlo zriadiť nateraz lekáreň v pôvodných priestoroch, už vysvetľuje  Vladimír Grešš: „Príprava novej lekárne v novej lokalite je časovo podstatne náročnejšia. Súvisí to s územným a stavebným konaním, preto tento priestor pripravíme v druhej fáze. Zatiaľ vybudujeme lekáreň v pôvodných priestoroch bez zbytočných odkladov."

Nový objekt by mal v budúcnosti obsahovať centrálnu recepciu, lekáreň  a výdajňu zdravotníckych pomôcok. „Nová lekáreň sa stane súčasťou moderného manažmentu pacienta, ktorý nájde viaceré služby nemocnice na jednom mieste," dodáva  výkonný riaditeľ pre vedu a výskum Peter Kizek. „Nechceme však dovtedy prichádzať o príjmy z lekárne, ktoré tvoria zaujímavý zisk, a preto dočasne zriadime lekáreň na pôvodnom mieste."

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 02 november 2020 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001