COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Udialo sa... arrow Cez víkend sme antigénovými testami otestovali vyše 7600 ľudí
Cez víkend sme antigénovými testami otestovali vyše 7600 ľudí Formátovať pre tlač

02 november 2020    

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice sa tento víkend zapojila do celoplošného testovania s názvom „Spoločná zodpovednosť." Testovanie absolvovali okrem hospitalizovaných pacientov aj  naši zamestnanci a ich rodinní príslušníci.

 Image   

Spolu na testovanie v oboch areáloch slúžilo vyše 40 odberových miest. Okrem klinických pracovísk, kde sa testovali zdravotníci, boli vyhradené odberové priestory aj pre nezdravotníkov. Jedným z nich bola budova bývalej lekárne v areáli na Rastislavovej 43.   

Testovalo sa celý víkend

S testovaním sme začali už v piatok, kedy výter z nosohltanu absolvovalo 3700 ľudí a 19 z nich boli pozitívni.  V sobotu bolo otestovaných 2068 osôb, z ktorých 11 mali pozitívny test. V nedeľu prišlo na výter 1812 ľudí, medzi nimi 9 pozitívni.  Spolu sme teda cez víkend realizovali 7619 výterov, z toho bolo 7580 negatívnych a 39 pozitívnych. Medzi pozitívnymi bolo 8 zamestnancov UNLP Košice- dvaja lekári, tri sestry a traja iní zamestnanci.   

 

S priebehom testovania sme spokojní

S výtermi na našich pracoviskách pomáhali desiatky lekárov a sestier. Ďalšie stovky zamestnancov pomáhali odberným miestam v celom regióne. „Vedenie UNLP Košice podporilo testovanie antigénovými testami, ktorého cieľom bolo obmedziť negatívny dopad pandémie ochorenia COVID-19 na občanov Slovenska.  Sme hrdí na to, že do testovania sa  aktívne zapojilo množstvo našich zamestnancov. K úspešnosti testovania sme prispeli aj tým, že sme vlastnými personálnymi kapacitami otestovali väčšinu zamestnancov nemocnice a ich rodinných príbuzných," uviedol výkonný riaditeľ nemocnice, MUDr. Peter Kizek.   

Do testovania našich zamestnancov sa ako administratívny pracovník zapojil aj generálny riaditeľ UNLP Košice Ing. Vladimír Grešš: „Chcem sa poďakovať všetkým naším kolegyniam a kolegom, ktorí od piatku do nedele  pracovali v desiatkach odberových tímoch v UNLP a stovkách odberných miest po celom Slovensku. Som na Vás hrdý. Toto testovanie som chcel podporiť aj osobne. Na pracovisku pre testovanie THP pracovníkov UNLP som v sobotu pomáhal s organizáciou a registráciou testovaných. Ďakujem kolegyniam  z tímu za srdečné prijatie. Atmosféra počas testovania bola pokojná, bolo cítiť spolupatričnosť. Počas piatku a soboty odberné miesta UNLP neplánovane obslúžili aj desiatky okoloidúcich Košičanov. Aj takto sme mohli pomohli zmierniť veľký sobotňajší nápor na odberné miesta."  

Pozitívne testovaní neovplyvnia chod nemocnice

Keďže malo pozitívny výsledok „len" 8 zamestnancov nemocnice, neboli potrebné veľké zmeny v rozpise služieb ani vo fungovaní jednotlivých pracovísk. Všetkým akútnym pacientom bude poskytnutá bezodkladná zdravotná starostlivosť, plánované operácie a hospitalizácie sú aj naďalej dočasne pozastavené. Celkovo je momentálne v karanténe 63 pozitívnych zamestnancov UNLP Košice, trinásti sa už po chorobe vrátili späť do práce. V nemocnici je aktuálne hospitalizovaných 80 pacientov, z toho 9 sú na umelej pľúcnej ventilácii.    

Veľkokapacitné odberové miesto otestovalo za víkend vyše 1300 ľudí

Celý víkend odberové tímy realizovali výtery objednaných osobám aj na Ipeľskej 1, teda na veľkokapacitnom odberovom mieste. V piatok tu otestovali rekordných 718 ľudí, v sobotu 348 a v nedeľu 269 osôb, teda celkovo počas víkendu realizovali 1335 výterov. 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 02 november 2020 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001