COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Tlačové správy arrow Našich zdravotníkov aj nezdravotnícky personál odmeníme z vlastných zdrojov
Našich zdravotníkov aj nezdravotnícky personál odmeníme z vlastných zdrojov Formátovať pre tlač

04 november 2020    

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice podporí svojich zdravotníckych pracovníkov, ktorí bojujú s ochorením  COVID-19 finančne, z vlastných zdrojov nemocnice. „Rozhodla o tom Rada riaditeľov UNLP Košice. Chceme  podporiť  všetkých našich zamestnancov,   ktorí sa starajú o pacientov s ochorením COVID-19.  Zamestnanci budú nové príplatky dostávať už v novembri,“ hovorí generálny riaditeľ  UNLP Košice Vladimír Grešš.

 

Každý zdravotnícky pracovník, ktorý pracuje na veľkokapacitnom odberovom mieste (VOM) má okrem základnej mzdy nárok na mimoriadnu odmenu vo výške 30,- € na deň, teda za každú odpracovanú pracovnú zmenu. Každý zdravotnícky pracovník, ktorý pracuje na oddeleniach, kde sa starajú o COVID pacientov má nárok na mesačnú odmenu vo výške 150,- €, bez rozdielu na pracovné zaradenie - lekár, zdravotná sestra, ošetrujúci personál,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ UNLP Košice Martin Paulo.

Ide o Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny, Kliniku pneumológie a ftizeológie - pracovisko Turgenevova, Kliniku infektológie a cestovnej medicíny. Takisto o všetky reprofilizované pracoviská: Neurologické oddelenie,  Klinika pracovného lekárstva a toxikológie, Oddelenie plastickej, estetickej a rekonštrukčnej chirurgie, Očné oddelenie. Na odmeny budú mať nárok aj ďalší zdravotníci, ktorých pracoviská sa reprofilizujú neskôr v súlade s vývojom epidemiologickej situácie. „Chceme zdôrazniť, že nárok na odmenu 150,- € budú mať aj nezdravotnícki pracovníci UNLP, ktorí vykonávajú prácu na spomínaných oddeleniach,“ dodáva riaditeľ Paulo.

Nárok na doplatok ku mzde pre zamestnancov v povinnej karanténe
UNLP bude plošne doplácať ku mzde finančné prostriedky všetkým zamestnancom, ktorí museli v období od 1. septembra 2020 ostať v karanténe. „Každý zamestnanec,  ktorý bol pri výkone svojho povolania na pracovisku UNLP  v kontakte s COVID pozitívnym pacientom alebo iným zamestnancom a z toho dôvodu musel nastúpiť do domácej karantény  na základe rozhodnutia Nemocničnej hygienickej služby UNLP, má nárok na doplatok ku mzde. Doplatok bude vo výške rozdielu  medzi dávkou nemocenského poistenia a priemernou mzdou,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ pre vedu a výskum Peter Kizek.  
Doplatok dostanú v budúcnosti aj tí zamestnanci, ktorí sa ochorením COVID-19 nakazia priamo pri výkone svojho povolania. „Pokiaľ by mal zamestnanec pozitívny PCR test na COVID po kontakte s iným nakazeným zamestnancom či prípadne pacientom, bude dočasne práceneschopný. Za prvých 10 dní práceneschopnosti bude mať nárok na doplatok k dávke nemocenského poistenia a to vo výške 100%,“ konštatuje Peter Kizek.

Odmeny za prvú vlnu pandémie už v krátkom čase
Zdravotníci UNLP Košice budú v krátkom čase oboznámení aj s tým, ako budú odmenení za prvú vlnu pandémie. Informácie o tom, že sa zdravotníkom rozdelí 37 mil. € tento prezentoval pred pár dňami minister zdravotníctva SR Marek Krajčí. „Nemocnica už má na účte prostriedky vo výške 800 tisíc eur, v krátkom čase ich prerozdelíme medzi zamestnancov z prvej vlny,“ uzavrel generálny riaditeľ.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 05 november 2020 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001