COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow V UNLP sa situácia sa zhoršuje. Do COVID zón presúvame niektorých zdravotníkov z ambulancií
V UNLP sa situácia sa zhoršuje. Do COVID zón presúvame niektorých zdravotníkov z ambulancií Formátovať pre tlač

15 december 2020    

Cez víkend a v pondelok pribudlo v našej nemocnici spolu takmer 30 nových pacientov s komplikovaným priebehom ochorenia. Momentálne liečime už 128 pacientov s COVID-19. Z nich desiati sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Obsadenosť vyčlenených lôžok pre pacientov s týmto ochorením prekročila 70%. Prognózy nie sú priaznivé.

Image

Za týždeň pribudlo aj vyše 30 infikovaných zdravotníkov. Aktuálne ich má nemocnica v karanténe 166. „Situáciu so šíriacou sa COVID infekciou považujeme momentálne za veľmi závažnú a keďže sa predpokladá ďalší nepriaznivý vývoj, pristupujeme k zavedeniu krízového plánu,“ oznámila Rada riaditeľov UNLP svojim zamestnancom.

„Budeme  reprofilizovať ďalšie lôžkové oddelenia, zlučovať „nekovidové“ oddelenia, uzatvárať niektoré lôžkové oddelenia, výrazné obmedzenia sa dotknú odkladnej a ambulantnej zdravotnej starostlivosti,“ spresnil výkonný riaditeľ pre vedu, výskum a vzdelávanie, Peter Kizek.

Kliniky a oddelenia sa pripravujú na vážnu situáciu

Oddelenia nemocnice sa začali neodkladne pripravovať na krízový manažment. To znamená najmä na maximálnu redukciu počtu hospitalizovaných pacientov, uzatvorenie väčšiny bežne fungujúcich ambulancií, poradní. Dočasne by ich mali nahradiť jeden, max. dvaja špecialisti. „Dôjde k presunu ambulantných lekárov a sestier k lôžkam. Musíme sa pripraviť na poskytnutie ďalšieho zdravotníckeho personálu pre potreby COVID reprofilizovaných oddelení,“ hovorí výkonný riaditeľ pre liečebno-preventívnu starostlivosť Martin Paulo. „Celkovo sa ráta s poskytnutím približne 30 % zo všetkého zdravotníckeho personálu každého oddelenia do COVID zón. V prípade zlúčenia alebo uzatvorenia oddelenia to môže byť dokonca až 80 % zdravotníckych zamestnancov.“

UNLP Košice garantuje poskytovanie neodkladnej akútnej zdravotnej starostlivosti vo všetkých medicínskych odboroch ako aj poskytovanie starostlivosti o onkologicky chorých pacientov.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 16 december 2020 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001