COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Tlačové správy arrow Ďalšie rekonštrukcie v UNLP Košice
Ďalšie rekonštrukcie v UNLP Košice Formátovať pre tlač

22 december 2020    

V decembri sa začala rekonštrukcia ambulancií Kliniky ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva (KOaTPÚ) na Tr. SNP 1. Trakt so štyrmi staršími ambulanciami na prvom poschodí polikliniky prejde počas dvoch mesiacov úplnou zmenou.

Image
Foto: Dionýz Kiss

„Moderný ambulantný trakt so štyrmi ambulanciami a recepciou bude komfortný pre pacientov. Chceme zvýšiť kvalitu poskytovaných služieb kliniky pre pacientov a takisto pracovné prostredie pre našich zdravotníkov," vysvetľuje prednosta  kliniky doc. MUDr. Marek Lacko, PhD. „Naše pracovisko poskytuje odbornú starostlivosť  pre pacientov z celého východného Slovenska, v nových podmienkach im budeme môcť poskytovať kompletný profesionálny servis." 

Súčasťou modernej ortopédie bude aj osteologická ambulancia 

Vďaka modernému ambulantnému traktu s novovytvorenou osteologickou ambulanciou bude klinika poskytovať komplexnú zdravotnú starostlivosť. „Kvalita poskytovania zdravotnej starostlivosti závisí aj od pracovného prostredia, v ktorom pacientov liečime. Väčšina ortopedických pacientov má určité obmedzenia v pohyblivosti, preto veríme, že z novovytvorenej osteologickej ambulancie a zrekonštruovaných priestorov budú profitovať nielen pacienti, ale aj naši zdravotníci, ktorí sa o nich starajú," dodáva zástupca prednostu kliniky, MUDr. Vladimír Filip.

Súčasťou osteologického vyšetrenia je aj zhodnotenie kostnej hustoty nameranej denzitometrickým prístrojom. V súčasnosti je zlatým štandardom v diagnostike a liečbe osteoporózy.  Ide o ochorenie kostného tkaniva, ktoré sa prejavuje ubúdaním množstva kostnej hmoty a poruchami mikroarchitektúry kosti. To následne vedie k oslabeniu pevnosti kosti a k ich zvýšenej lámavosti.

Rekonštrukciu ortopedických ambulancií realizuje Univerzitná nemocnica L. Pasteura svojpomocne, predbežné náklady na stavebný materiál by mali vyjsť na 6500,- €. Nové ambulancie budú slúžiť od februára 2021. Dovtedy budú pacientom k dispozícii ortopedické ambulancie na 2. poschodí polikliniky, č. dverí 245. Príjmy ortopedických pacientov na lôžkovú časť kliniky sú presmerované do priestorov ortopedických ambulancií na 2. poschodí. Kontakty na jednotlivé pracoviská kliniky nájdete tu: http://www.ortopedia-kosice.sk/index.html#open

Nová dermatovenerologická ambulancia pre pacientov už funguje

V decembri začala v priestoroch polikliniky na Tr. SNP 1 na 2. poschodí, č.d. 230 fungovať aj nová všeobecná dermatovenerologická ambulancia. Zriadila ju Klinika dermatovenerológie, ktorá tak  rozšírila starostlivosť o pacientov. „Všeobecná dermatovenerologická ambulancia zabezpečí pacientom ambulantnú starostlivosť bez dlhých čakacích dôb, umožní základnú diagnostiku s možnosťou dlhodobého sledovania chronických pacientov v úzkej spolupráci s lôžkovým oddelením a špecializovanými ambulanciami v prípade potreby," vysvetlil primár kliniky MUDr. Tomáš Kampe, MPH.

Ordinačné hodiny novej ambulancie sú od pondelka do piatku, od ôsmej do trinástej hodiny. Objednať sa môžu pacienti telefonicky na čísle: +421 55 640 2893 (055 640 2893). 

Ambulancie - vstupná brána do nemocnice

„Ambulancie sú vstupnou bránou do nemocnice," hovorí generálny riaditeľ Vladimír Grešš. Preto ich obnova a adekvátne vybavenie budú patriť aj medzi priority vedenia UNLP. „Veľmi pozorne sme sledovali pokles návštevnosti na ambulanciách za posledné roky, tento trend musíme zastaviť. Kvalitné a efektívne fungujúce ambulancie sú našou zárukou, ako získavať nových pacientov," uzatvára riaditeľ. 

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 22 december 2020 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001