COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Tlačové správy arrow PRVÉ OČKOVANIE PROTI COVID-19 AJ V UNLP KOŠICE
PRVÉ OČKOVANIE PROTI COVID-19 AJ V UNLP KOŠICE Formátovať pre tlač

27 december 2020    

V UNLP Košice sa začalo očkovať proti ochoreniu COVID-19 v nedeľu 27. decembra 2020. Medzi prvými zaočkovanými boli infektológovia, ktorí svojej profesii zasvätili celý život. Tiež lekárka a zdravotná sestra z Kliniky infektológie a cestovnej medicíny (KICM), kde sa starajú o COVID pacientov najdlhšie, od začiatku vypuknutia pandémie na jar tohto roka.

Image
K prvým zaočkovaným v UNLP Košice patrí MUDr. Ján Virgala  –  zakladateľ detskej infektológie, dlhoročný primár Infekčného oddelenia Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach. Patrí k pionierom očkovania detí na Slovensku. Po 2. svetovej vojne chodili s vakcínami po východoslovenských dedinách a šírili osvetu. Počas svojej profesionálnej kariéry zaočkoval tisíce detí. Má 94 rokov a patrí zároveň k najstarším zaočkovaným obyvateľom SR proti COVID-19.

Image
Medzi prvých zaočkovaných patrí aj prof. MUDr. Ivan Schréter, CSc. – hlavný odborník pre infektológiu MZ SR. V rokoch 1989 - 2020 bol prednostom KICM, vo veku 71 rokov ho vo vedení kliniky vystriedal prof. Jarčuška. 

Image
Ďalšou zaočkovanou je doc. MUDr. Zuzana Paraličová, PhD. - lekárka z KICM, ošetruje a lieči v prvej línii.

Image
„Očkovanie je dobrovoľné, veríme, že sa ho zúčastní čo najväčší počet zdravotníkov. Vedenie UNLP pripraví všetky potrebné podmienky pre rozsiahlu vakcináciu, ktorá bude v rámci nemocnice realizovaná v najbližších týždňoch,“ uviedol výkonný riaditeľ pre vedu, výskum a vzdelávanie Peter Kizek, ktorého zaočkoval primár KICM MUDr. Martin Novotný, PhD.

Image
Monika Goblová - zdravotná sestra z KICM

Image
Osobným príkladom išiel v košickej univerzitnej nemocnici aj 86-ročný Rudolf Schuster, prezident SR v rokoch 1999 – 2004, ktorého zaočkoval prednosta KICM a člen Pandemickej komisie vlády SR profesor Pavol Jarčuška.

Image

Do UNLP doručili v sobotu 200 kusov vakcín. Po zdravotníkoch z infekčnej kliniky sa budú v ďalších dňoch očkovať kolegovia z ostatných pracovísk, ktoré boli reprofilizované na COVID oddelenia.

V UNLP bolo k dnešnému dňu hospitalizovaných 143 pacientov s COVID-19, čo je zatiaľ najvyšší počet pacientov s týmto ochorením. Osem pacientov je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. Počet zdravotníkov infikovaných vírusom prekročil na Vianoce 300, v karanténe je momentálne viac než 100 zdravotníkov. 

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 30 január 2021 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001