COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Počet pacientov s COVID-19 v UNLP mimoriadne stúpa
Počet pacientov s COVID-19 v UNLP mimoriadne stúpa Formátovať pre tlač

29 december 2020    

Situácia s ochorením COVID 19 sa v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice začína dramatizovať práve v tieto  posviatočné dni. Vyvíja sa presne podľa prognóz našich infektológov, ktorí očakávali, že počet chorých bude pribúdať,  predovšetkým na prelome rokov a začiatkom nového roka.

Nárast COVID pacientov sme zaznamenávali už počas Vianoc, posledné tri dni však počty rastú mimoriadne. Na Vianoce sme mali v UNLP Košice 143 pacientov s ochorením COVID 19, včera už 152 a len počas dnešnej noci ich počet stúpol na 172. Dvanásť pacientov je hospitalizovaných v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Obsadenosť lôžok v UNLP Košice (po opakovanej reprofilizácii) je 75%,“ hovorí  výkonný riaditeľ UNLP Košice pre vedu, výskum a vzdelávanie MUDr. Peter Kizek.

Medzi chorými pritom nie sú len seniori, ale pribúdajú najmä pacienti okolo 50 rokov ale aj ostatných vekových skupín. „Situáciu v našej nemocnici zatiaľ zvládame, ale začíname byť na hranici kapacít. Únava je prítomná u zdravotníkov už niekoľko týždňov, a preto, že nám rastú počty COVID pozitívnych zamestnancov  sa stále zhoršuje. Počas druhej vlny pandémie sme mali viac než 330 COVID pozitívnych zdravotníkov, momentálne je  viac než 100 v karanténe,“ doplnil Peter Kizek.

Zaočkovaných 98 zdravotníkov UNLP
Počas dvoch dní sa v UNLP zaočkovalo 98 zdravotníkov zo všetkých COVID oddelení. „Ďalšiu stovku by sme chceli zaočkovať nasledujúce dni,“ hovorí výkonný riaditeľ UNLP Košice pre liečebno-preventívnu starostlivosť Martin Paulo.  „Ďalšie vakcíny očakávame v priebehu tohto týždňa, po prvých dvesto zdravotníkoch budeme v očkovaní pokračovať podľa rozpisu.“

Medzi prvými zaočkovanými boli aj výkonní riaditelia UNLP Košice, obaja pracujú aktívne ako lekári. MUDr. Martin Paulo je traumatológ na Klinike úrazovej chirurgie a MUDr. Peter Kizek je maxilofaciálny stomatológ na I. Stomatologickej klinike. „Samozrejme, že aj zdravotníci majú obavy z očkovania, skôr sa prejavujú u žien. V prvom rade sa očkujú tí, ktorí chcú. Očkovanie je dobrovoľné. Zatiaľ sú všetci u nás očkovaní bez akýchoľkvek sprievodných príznakov a komplikácií. Veríme, že aj u ostatných časom opadnú obavy a prídu sa postupne zaočkovať, v januári či februári,“ dodáva Martin Paulo.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 29 december 2020 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001