COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Tlačové správy arrow Aktuálne liečime 258 pacientov s COVID-19. Vyčlenené lôžka sú v nemocnici obsadené takmer na 100%.
Aktuálne liečime 258 pacientov s COVID-19. Vyčlenené lôžka sú v nemocnici obsadené takmer na 100%. Formátovať pre tlač

08 január 2021    

Za dva dni pribudlo v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice 40 pacientov s ochorením COVID-19. Celkový počet hospitalizovaných pacientov je 258. 19 pacienti sú v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii na Oddelení anestéziológie a cestovnej medicíny.

„Lôžka sú prakticky obsadené na 100%, pripravujeme ešte jednu reprofilizáciu. Počet lôžok pre COVID pacientov sa tak zvýši na 328. Približujeme sa k hranici našich kapacít, lôžkových aj personálnych,“ uviedol výkonný riaditeľ pre liečebno-preventívnu starostlivosť UNLP Košice MUDr. Martin Paulo. Takmer 140 zamestnancov je v karanténe.

Image

Ambulancie v tzv. Starej nemocnici na Rastislavovej ulici len pre COVID pacientov

UNLP Košice zároveň informuje verejnosť, že od dnešného dňa od 15.30 hod. zatvárame na pracovisku na Rastislavovej ulici 43 (tzv. Stará nemocnica) všetky ambulancie. „Všetky ambulancie budú až do odvolania slúžiť len pre zdravotné úkony pre COVID pozitívnych pacientov, prípadne pre ľudí s podozrením na toto ochorenie,“ dodáva MUDr. Paulo.

Pre neCOVIDových pacientov slúžia ambulancie na pracovisku na Tr. SNP 1 v Košiciach. Tzv. Nová nemocnica je celá ako biela zóna vyčlenená pre pacientov, ktorí nemajú ochorenie COVID-19 a nie je u nich ani podozrenie naň. V prípade akútnych stavov a neodkladnej zdravotnej starostlivosti u neCOVIDových pacientov je potrebné, aby vyhľadali zdravotnú starostlivosť na Oddelení urgentného príjmu na Tr. SNP. 
Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 10 január 2021 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001