COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 7. marca 2021. Sviatok má Tomáš zajtra má sviatok Alan/Alana .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Tlačové správy arrow Otvorili sme nové OČKOVACIE CENTRUM proti COVID-19 pre pohodlné a bezpečné očkovanie.
Otvorili sme nové OČKOVACIE CENTRUM proti COVID-19 pre pohodlné a bezpečné očkovanie. Formátovať pre tlač

18 január 2021    

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice dnes otvorila nové OČKOVACIE CENTRUM, ktoré bude slúžiť všetkým záujemcom o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v súlade s Národnou stratégiou očkovania. Odo dnes sa pritom rozširuje okruh záujemcov o ďalšie skupiny obyvateľov v 2. vlne.

Image

Generálny riaditeľ UNLP Vladimír Grešš sa pri otvorení poďakoval všetkým zamestnancom, že „v tak rekordnom čase stihli pripraviť nové pracovisko pre celú verejnosť. Storočné priestory nemocnice, ktoré sa už nevyužívali, ožili pre dobrú vec. A zároveň naši zdravotníci dokázali v rýchlom tempe očkovať tých, ktorí už boli prihlásení, na iných pracoviskách nemocnice.“ V. Grešš poprial celému  tímu nemocnice „veľa sily, energie a optimizmu, aby sme sa navzájom o seba vedeli oprieť, a aby sme tak spoločnosti pomáhali prekonať toto náročné obdobie.“

„Naše OČKOVACIE CENTRUM bude pre všetkých komfortnejšie, aj pre záujemcov o očkovanie aj pre našich zdravotníkov, ktorí očkujú. Takisto bude bezpečnejšie, pretože sa  nachádza v samostatnom objekte, ktorý bol doposiaľ uzavretý, mimo červenej COVID zóny nemocnice,“ uviedol počas brífingu výkonný riaditeľ UNLP pre vedu, výskum a vzdelávanie Peter Kizek.

Image 
Nové očkovacie centrum sa nachádza v priestoroch Pavilónu II, ktorý bol posledné roky uzatvorený. V uplynulom roku niekoľko mesiacov slúžil ako Mobilné odberové miesto – na testovanie PCR testami.

„V novom centre sú dve čakárne, jedna pri vstupe, druhá, ktorá je určená po očkovaní. Každý očkovaný by mal aspoň 15 minút po vakcinácii čakať v pokoji, aby sme predišli prípadným komplikáciám. Chcem sa zároveň poďakovať spoločnosti ANTIK Telecom, s.r.o., ktorá nám zapožičala dva panely s monitormi. Umožnia nám informovať záujemcov o očkovanie o všetkom, čo súvisí s vakcináciou. Spoločnosť nám tiež poskytla do priestorov čakární free wifi, aby bolo očkovanie čo najpríjemnejšie,“ dodal P. Kizek.

Image
V očkovacom centre sú k dispozícii aj tri samostatné ambulancie, kde sa bude očkovať a ďalšie miestnosti, kde sa vedie evidencia.

Viac než 400 očkovaní denne z portálu korona.gov.sk 
„Od dnes zvyšujeme aj počet očkovaní, denne zaočkujeme 400 ľudí podľa zoznamov dodaných z Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). Ide o ľudí, ktorí sa hlásia na očkovanie prostredníctvom portálu korona.gov.sk,“ povedala infektologička MUDr. Lenka Balogová, PhD., ktorá je zároveň koordinátorkou vakcinácie proti ochoreniu COVID-19 v UNLP. „Nové priestory nám umožnia ešte efektívnejšiu manipuláciu s vakcínou a zlepšenie logistiky pri očkovaní, keďže vakcíny sú uskladnené v mraziacom boxe, ktorý je v objekte len pár metrov od očkovacieho centra,“ dodala.
„V UNLP sme aj doposiaľ narábali s vakcínou hospodárne, ku koncu pracovnej doby sme striktne dbali na to, aby sa nové ampulky zbytočne neotvárali.“ V nevyhnutných prípadoch sa využili na doočkovanie z otvorenej ampulky zamestnanci UNLP, zdravotníci prípadne zamestnanci z kritickej infraštruktúry nemocnice, ktorí pracujú v COVID zónach. Doteraz sa zaočkovalo 66% zdravotníkov UNLP Košice, približne 15% sa nateraz nemôže očkovať, keďže prekonali ochorenie COVID-19. 

K dnešnému dňu sme zaočkovali v súlade s Národnou stratégiou očkovania proti ochoreniu COVID-19 vyše 5200 záujemcov. K dispozícii máme ďalších 3150 vakcín od spoločnosti Pfizer a BioNTech. „Pokiaľ bude dostatok vakcín, vieme v budúcnosti ešte zvýšiť počet očkovaných v našom očkovacom centre,“ uzavrel P. Kizek.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 19 január 2021 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001